Fogadásból 1956-ban és '58-ban. Bemutatjuk Tommy Fitzet.
Vannak városi legendák, és Tommy Fitz története pontosan annak hangzik. De ámulj nagyot velünk, mert a történet teljesen igaz, és szerintünk a fogd meg a söröm jelmondat ősatyját ismerhetjük meg a pilóta személyében.
Szóval élt egy pilóta, bizonyos Thomas Edward Fitzpatrick 1930-tól 2009-ig, aki nem furcsább teljesítménnyel került a sajtónyilvánosság középpontjába,
minthogy ittasan kétszer is sikeresen landolt New York utcáin egy repülővel.
Az első részeg repülése 1956. szeptember 30-án történt: egy egymotoros repülőgépet csaklizott el a Teterboro reptér School of Aeronautics részlegéről New Jersey-ben, majd rádió és fények nélkül elrepült New Yorkba. A célállomás egy bár volt a St. Nicholas Avenue és a 191. utca sarkán, a pilóta pontosan a bár előtt, az utcán parkolta le a gépet. A repülés oka? Egyszerű, érthető:
korábban részegen fogadott a bárban valakivel, hogy tizenöt perc alatt megjárja a New Jersey–New York utat.
A szenzációt imádta a sajtó:
a New York Times a "repülések repülése" és az "ez aztán a sima leszállás" jelzőkkel illette,
Fitzpatricknak pedig – valószínűleg a közhangulat miatt – csupán egy százdolláros bírságot kellett kifizetnie az illegális repülésért, mivel a gép tulajdonosa nem indított eljárást ellene.
Azt hihetnénk, ez egy életre elég brahi volt egy részeg fogadás bebizonyítására. De nem Fitzpatricknek. A pilóta ugyanis két évvel később, 1958. október negyedikén, valamivel éjjel egy óra előtt újra elkötött begyantázva egy gépet ugyanarról a New Jersey-i reptérről, hogy ezúttan a manhattani Amsterdam és 187. utca sarkán tegye le az utca közepén a gépet. A részeg repülés oka pedig ezúttal az volt,
hogy egy bártulaj nem hitte el neki a két évvel ezelőtti mutatványát, így hát bebizonyította.
Ezúttal azonban nem úszta meg a repülőgép szabálytalan parkolását egy százdolláros bírsággal: a bíróság hat hónap szabadságvesztésre ítélte, mondván: "Elsőre, úgy tűnik, nem volt elég szigorú a lecke, hogy elvegye a kedvét még egy ilyen mutatványtól". Fitzpatrick védekezésképp csak annyit mondott
az a fránya ital, az vett rá az egészre.
Azért kissé más időket éltek akkor; ha ez mondjuk ma történt volna meg, valószínűleg azonnal leterroristázzák, és a bebörtönzésekor elhajítják a cella kulcsát. De Fitzpatrick fél év után szabadult, majd kazánszerelőként dolgozott ötvenegy évet, háromgyermekes családapaként pedig hetvenkilenc évesen hunyt el 2009-ben. A részeg fogadás örökségeként pedig a mai napig van egy, a tiszteletére elnevezett koktél:
a Late Night Flight.
Szóval ha azt hiszed, már csináltál meredek dolgokat ittasan fogadásból, szerintünk most gondold újra.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Wikipédia)
new york | részeg fogadás | koktél | manhattan | pilóta | late night flight
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!