Gyerekkel repülni nem mindig könnyű. Mindjárt igaz ez a tétel a megfelelő ülőhely és az indulás ideális idejének kiválasztásakor. Ebben segít egy tapasztalt légiutas-kísérő.
Rebecca Love, a Virgin Atlantic dolgozója elmagyarázta, hogy ilyen esetekben miért a hosszú lábterű hely, valamint az ablak melletti és a mosdók közelében lévő ülések a legjobbak.
– Ha még nagyon kicsik a gyerekek, érdemes "válaszfalas" helyet szerezni, és kérni egy mózeskosarat. Így sokkal jobban tudnak mozogni vagy aludni, mintha hagyományos ülésen próbálnák meg ezt. Az ablakos helyek pedig azért jók, mert a kilátás leköti a gyerekek figyelmét.
A nagyobb gyerekekkel érkező családoknak azt tanácsolja, hogy a mosdó közelében foglaljanak. Nekik ugyanis valószínűleg gyakrabban lesz szükségük a WC-re, így megspórolható a folytonos "őrült rohanás."
A kisbabás családoknak a nyugodt repülés érdekében érdemes elfelejteniük az éjszakai utazást. Ebben az esetben például nem fognak folyton azon kattogni, hogy a gyereksírás esetleg tönkreteszi a többi utas nyugodt alvását. Egy friss kutatás szerint a picik a legnagyobb valószínűséggel már huszonhét perc után sírni kezdenek a gépen – és ezt legalább tizenöt percig nem hagyják abba. A tanulmányt az Oxfordi Egyetem munkatársa, Dr. Tom Crawford készítette, aki mindezt négy kiváltó okkal magyarázta:
az álmossággal, az unalommal, az éhséggel és a zajjal.
Gyerekekkel utazáshoz érdemes elcsomagolni elegendő ételt és rágcsálnivalót vészhelyzet esetére, valamint szórakoztató eszközöket, például könyveket és játékokat is. Egyszer egy anyuka még ezeknél is többet tett, miután füldugókat és édességeket tartalmazó ajándékcsomagokat osztott ki utastársainak, amikor először repült a kisbabájával.
Azoknak az utasoknak, akik távol maradnának a gyerekektől, érdemes a Japan Airlines járatait böngészniük, mert azokon üléstérképet is adnak, ami megmutatja, hogy a gyerekes szülők hol foglaltak helyet a gépen.
A Corendon pedig első európai légitársaságként kínál gyermekmentes zónákat. A török tulajdonú légitársaság gépein csupán az Amszterdam és a karibi Curacao sziget közötti járatokon lesz ilyen opció, mindössze kilencvenhárom ülőhellyel.
Vannak dolgok a repüléssel és az utazással kapcsolatban, amelyeket természetesnek veszünk. Például ritkán gondolkodunk el rajta, miért a bal oldalon szállunk fel a repülőgépre. Most eláruljuk.
(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)
gyerek | utazás | repülő | légiutas-kísérő | repülés | tanácsok
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!