Rekordáron, 55 ezer dollárért (16,7 millió forintért) kelt el az a teniszütő, amellyel Roger Federer a 2011-es – vesztes – Roland Garros-döntőben játszott.
A piros-fehér színű Wilson Six One Tour modellre a Goldin Auctions online aukcióján lehetett licitálni. A nyertes összeg a legnagyobb, amelyet valaha férfi játékos ütőjéért adtak árverés keretében – írja az Insidethegames.biz.
Eddig, 2007 óta Fred Perry ütője tartotta a rekordot ebben a kategóriában, egy gyűjtő 32 ezer dollárt áldozott azért a fakeretes sportszerért, amelyet a legendás brit játékos 1934-ben, első wimbledoni győzelme során használt.
A legtöbbet ugyanakkor – 125 ezret – azért az ütőért adták, amellyel minden idők egyik legjobb női játékosa, az amerikai Billie Jean King játszott, amikor 1973-ban, egy bemutató mérkőzésen megverte a volt férfi világelső Bobby Riggst Houstonban.
Federer ütője ügynökének hitelesítő levelével és egy ugyancsak hitelesített autogrammal került kalapács alá. A francia nyílt bajnokság kilenc évvel ezelőtti döntőjében a címvédő Rafael Nadal volt a svájci sztár ellenfele, és a spanyol teniszező négy szettben nyert. Azóta már mindketten húszszoros Grand Slam-győztesek, és ezzel csúcstartók a férfi teniszben.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: MTI, fotók: Pixabay)
roger federer | árverés | tenisz | rekordár | sztár | teniszütő
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!