A holland művész, Bouke de Vries elképesztően látványos porcelánszobrokká alakítja a törött kerámiákat, amelyek – ahogy fogalmaz – a pusztulás szépségét ünneplik.
A hollandiai Utrechtben született, az eindhoveni dizájnakadémián tanult, és London divatfellegvárában dolgozott Bouke de Vries, mielőtt úgy döntött, kerámiákból alkot különleges, egyedi szobrokat az elit számára. A koncepció mentén, nagy gonddal felépített porcelánművei restaurátorkészségeit kevésbé hirdetik, kreativitásáról azonban árulkodnak, hiszen valóban új életet tud lehelni a széttört tányérokba és csészékbe.
Az alkotó egyedi megoldását komoly kutatómunka előzte meg. Megvizsgálta ugyanis a tökéletesség és a tökéletlenség ellentmondását a porcelántörténelemben, valamint azt is, hogy mi lehet a széttört kerámiák helye a kultúrában.
Abból a tényből indul ki, hogy azokat a kerámiákat, amelyek ilyen módon tönkre mennek, az emberek eldobják, hiszen így számukra már értéktelennek tűnnek.
Ő viszont a legjelentéktelenebb, legapróbb töredékben is meglátja az újjászületés lehetőségét.
Az általa használt kerámiák többsége kínai eredetű, nem egyszer a 17. századból való. A világtörténelem legnagyobb kerámiagyártóinak anyagát használja fel, ugyanis úgy véli, hogy ennek a kultúrának a filozófiája tökéletesen illik az ő koncepciójához is: attól, hogy valami sérült, még mindig szép lehet.
Ez is érdekelhet:
porcelán | kortárs | művészet | szobor | porcelánszobor | design
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!