Az Aeropark Budapest megmutatta, milyen látvány tárul a pilóták elé, amikor a korfui repülőtér 34-es pályájára készülnek landolni egy Boeing 737-essel.
A sziget és a reptér különleges fekvése nemcsak a pilótáknak adja fel a leckét, de számos turistát is a környékre csábít, hogy onnan figyeljék az érkező és induló járatokat.
A repülő utasai közben már a leszálláskor megpillanthatják a sziget egyik jelképét, az öböl közepébe nyúló földnyelven fekvő Vlacherna-kolostort és a mellette található Egérszigetet. A terepviszonyok miatt a pilótáknak némileg oldalról kell közelíteniük a légikikötő felé, és csak az utolsó pillanatban fordulnak rá a végső egyenesre.
A Joánisz Kapodísztriasz nemzetközi repülőtér 1937-ben nyitotta meg kapuit, és a legnagyobb forgalmat nem meglepő módon a nyári hónapokban bonyolítja. A járvány előtt évente több, mint három millió ember fordult meg itt, tavaly két millió utazót kezelt a légikikötő.
A második világháború idején a kifutópálya még csak hatszáz méteres volt, és mesterséges feltöltéssel nyújtották meg többször is,
mire 2370 méteres mai hosszát elnyerte az '50-es évek második felében. Az első kereskedelmi járat 1949 tavaszán landolt itt, a ma is használatos terminált viszont csak a '70-es évek elején adták át a forgalomnak.
Tudod, hogy miért halványulnak el a fények a kabinban fel- és leszállásnál? És azt, hogy hogyan oldhatják meg a disznók a repülőterek egyik legnagyobb problémáját?
(Forrás: Aeropark Budapest/Youtube, képek: Unsplash)
leszállás | landolás | pilótafülke | repülőtér | korfu | Joánisz Kapodísztriasz nemzetközi repülőtér
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!