A művész akár közvetlenül az ingatlan falaira is festhetett.
A dél-francia villák évtizedek óta vonzzák az ismert embereket, így ezek az ingatlanok általában izgalmas történetekkel is rendelkeznek. Kevés otthon versenyezhet azonban a Cap D’Antibes közelében található, 1912-ben épült La Vigie-vel, amely közvetlenül az azúrkék Földközi-tengerre néz.
Az ingatlant egy gazdag helyi család számára építették, majd 1926-ban eladták Frank Gould-nak, akinek a felesége olyan világsztárokat hívott rendszeresen az otthonába, mint, F. Scott Fitzgerald, Jean Cocteau vagy éppen Pablo Picasso.
A legenda szerint a művész közvetlenül az ingatlan falára festett egy alkotást, hogy megköszönje a vendégszeretetet. Sőt,
a feljegyzések szerint 1924 nyarán Picasso a villa garázsát műteremként használta.
A villa neogótikus stílusban épült közvetlenül a vízpartra. A La Vigie nyolc hálószobát és nagyjából ugyanennyi fürdőszobát tartalmaz, az alsó szinten hegy hatalmas, végtelenített medence található, melynek egyik oldala lagúnaszerű kialakítást kapott. Az ingatlanban található még egy kiterjedt étkező, egy társalkodó helyiség, de hatalmas borospincék, irodák, kikötő és csónakház is kapcsolódik hozzá. A villát buja kert veszi körül.
Az ingatlant a korábbi tulajdonosok felújították, de az elmúlt húsz-huszonöt évben senki sem tudta igazán kihasználni. Most nagy valószínűség szerint ismét egy amerikai kezébe kerülhet, ugyanis Dél-Franciaország ingatlanai iránt kifejezetten nagy mostanában az érdeklődés köszönhetően annak, hogy az euróhoz képest az elmúlt időszakban kedvezőbben alakult a dollár árfolyama, így a francia lakások amerikai szemmel tizenhat százalékkal olcsóbbak most, mint egy évvel ezelőtt.
(Forrás: RobbReport, fotók: Knight Frank)
dél-franciaország | földközi-tenger | picasso | ingatlan
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!