A Kínai Polgári Légiközlekedési Hatóság (CAAC) meglehetősen szigorú irányelveket adott ki a járatokra vonatkozóan a koronavírus terjedésének megakadályozásáért.
A légiutas-kísérőknek mindjárt azt ajánlja, hogy eldobható pelenkát viseljenek a fedélzeten, annak érdekében, hogy ne kelljen használniuk a repülőgép mosdóját.
A november végén megjelent iránymutatásban a járvány szempontjából magas kockázatúnak vélt országba tartó, vagy onnan induló járatokra ajánlják ezt a megoldást, hogy minimálisabbra csökkentsék a fertőzés kockázatát.
Szakemberek azt tanácsolják a személyzetnek, hogy az eldobható pelenka mellett orvosi maszkot, kétrétegű, eldobható orvosi kesztyűt, védőszemüveget, eldobható fejfedőt, védőruhát és cipővédő huzatot is viseljenek, az utasteret pedig függönyökkel válasszák el, különféle zónákat kialakítva ezzel (az utolsó három sor ülést például tegyék karanténzónává).
Az egészségügyi biztonsági kérdések mostanában több társaságnál is forró témának számítanak. Júniusban a Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) azt javasolta, hogy a járatokon korlátozzák a vécéhez való hozzáférést, az utasok és a személyzet pedig külön mosdót használjon. Az ANA japán légitársaság év elején bejelentette, hogy tenyér helyett könyökkel vagy alkarral kinyitható mosdóajtót tesztelnek, a Boeing pedig megalkotta az öntisztító mosdót, amely minden használat után UV-fény segítségével pusztítja el a baktériumok 99,9 százalékát.
Ezeket a megoldásokat akkor vezethetik be a járatokon, ha a légi közlekedés ismét beindul, ami egyes szakértők szerint leghamarabb csak 2023-ban következhet be.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Newsweek, fotók: Pixabay)
biztonság | pelenka | utazás | repülés | személyzet | fertőzés
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!