Peking lehetővé teszi a kínai fővárosban élő külföldi állampolgároknak, hogy beadassák maguknak a koronavírus elleni vakcinát – jelentette be a város kormányzatának külügyekért felelős hivatala.
Peking ezzel Sanghaj után a második kínai nagyváros, ahol a külföldi állampolgárok számára is elérhetővé teszik a kínai fejlesztésű oltóanyagokat, amelyek Kínában már feltételes piaci engedéllyel rendelkeznek. A város vezetése arról nem nyújtottpontos tájékoztatást, hogy melyik vakcinát kaphatják meg az oltást igénylő külföldiek. A kiadott ismertető alapján elölt vírust tartalmazó vakcináról van szó – ebből a típusból jelenleg három rendelkezik a szükséges engedéllyel Kínában: a Sinopharm kínai gyártó két, és a Sinovac egy oltóanyaga.
A kínai közegészségügyi biztosítási rendszerben nem szereplő külföldieknek adagonként 93,5 jüant (4400 forint) kell fizetniük a kétdózisú vakcináért.
A sanghaji egészségügyi bizottság kedden jelentette be, hogy március 29-étől megnyitja az oltáshoz szükséges regisztrációs rendszert a városban élő külföldiek előtt. Pekingben pedig kedden a városban állomásozó külföldi diplomaták, újságírók és családtagjaik kapták meg önkéntes alapon a Sinopharm egyik oltóanyagának első dózisát, saját költségen. A kínai külügyminisztérium szerdai közlése szerint összesen huszonhét ország hetvenegy sajtóképviseletének mintegy százötven újságírója élt a lehetőséggel.
Miközben Corvón pukkannak a pezsgők a nyájimmunitást ünnepelve, Brüsszel uniós oltási igazolványt javasol az európaiak utazásainak megkönnyítésére, Görögország pedig oltással azonnal fogadja a turistákat.
(Forrás: MTI, fotók: Unsplash)
peking | kína | külföldiek | oltás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!