A rossz szellemek kiűzésének eredménye pedig egy csodálatos otthon Bath-ban.
Délnyugat Angliában, Bath közelében épült még a kétezres évek elején a Moonshine nevű rezidencia, melyet az Invisible Studio alapítója, Piers Taylor építész tervezett saját maga számára. Az építész maga fogalmazott úgy, hogy a most befejezett átalakításokkal ifjúsága démonaitól szabadult meg, mikor az elmúlt húsz év fenntarthatóbb építészeti megoldásaival alakította át a házat.
A végeredmény pedig egy pazar passzívház, amely egyszerre angolosan elegáns, kortársan letisztult, és olyan szép, hogy idén megkapta az Architect’s Journal Small Project of the Year díját.
A ház eredetileg 2002-ben épült, azaz még korábban a 18. században, amikor is iskola volt az épület alapját adó rész, melyet az építész maga újított fel és toldott meg extra házrészekkel. A művelet akkoriban nagyon nehéz volt, ugyanis minden alapanyagot kézben kellett fél mérföldön át a házhoz szálltani, mert még nem volt földút sem, amely odavezetett volna a Bath-közeli erdőségbe.
Az építész szerint az idei megújulás tökéletesen mutatja, mennyit változott az elmúlt tizennyolc-húsz évben az építészet, és mennyivel több lehetőségünk van ma már a fenntartható építészetre. Az áramot már a tetőre szerelt napelemek biztosítják, a fűtést és a meleg vizet a közeli erdőben szemétként keletkező faanyag biztosítja, a szigetelés és további részletek szintén a fenntarthatóság jegyében újultak meg a házban. Sok minden pedig a szépség miatt, amit nem győzünk eléggé csodálni: fantasztikus otthon a természettel tökéletes harmóniában.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Jim Stephenson)
passzívház | ház | Anglia | építészet | dizájn | rezidencia
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!