Így fedezheted fel Párizst teljesen ingyen és a legklasszabb módon!

Párizsról nagyon nem a költséghatékonyság jut eszünkbe, konkrétan inkább egy Eiffel-torony alakú pénznyelő. De vannak módok, ahogy full ingyen is kihozhatod a maximumot ebből a vagány városból. Mondjuk is, mik azok!

Párizs sztereotíp módon már nagyon rég a csillogás és elegancia városa, na meg persze kulturális szempontból is kiemelkedő; nem csoda, hogy ide vágyik a legtöbb magyar a Kiwi.com keresési adatai alapján. Igen ám, de a valós foglalási listán csak az ötödik helyen szerepel a francia főváros és ennek valószínűleg az az oka, hogy túl drágának gondoljuk az ottlétet. Igen, a világ pénzét el lehet szórni percenként Párizsban, de rengeteg olyan dolog van, amivel teljesen ingyen vehetjük a nyakunkba a Fények városát.

Ingyenes tematikus séták

Hogyan is lehetne felfedezni jobban egy várost, mint sétálva? Amikor van időd megcsodálni a nagy, díszes épületeit, ugyanakkor belesni egy-egy rejtett zugba is. Ha pedig ezt szervezetten csinálnád, akkor sem kell feltétlenül pénzt költened rá, ugyanis Párizs számos ingyenes gyalogtúrával vár:

rajtad áll, hogy melyik területre vagy a legkíváncsibb, például bebarangolhatod a Montmartre-t, a Latin negyedet vagy a Marais-t, ha pedig a történelem vonz, akkor tematikus sétákba is bekapcsolódhatsz.

Ilyen Párizs a háborúban, híres mítoszok és legendák nyomában vagy akár a város irodalmának felfedezése, de elmerülhetsz a film- és tévéfilmek helyszíneiben, esetleg Párizs a festményeken vagy akár a zsidóság történetén keresztül való megismerésében is.

Ingyenes (vagy nagyon olcsó) múzeumok

A Kiwi.com reprezentatív kutatása szerint a magyarok kulturális éhsége kiemelkedő, különösen a fiatal felnőttek szelik át az országhatárt kimondottan kultúrafogyasztás miatt. Párizsra vonatkozóan pedig szuper hír, hogy 18 év alatt mindenki, 26 év alatt pedig minden uniós állampolgár ingyen tudja látogatni a múzeumokat. Ha már idősebb vagy, akkor sem kell elszomorodni, mert minden hónap első vasárnapján pár elég menő múzeum, például a Louvre, Pompidou és a Musée d'Orsay ingyenesen tárja ki kapuit (de persze készülj, hogy lesz némi sor).

Emellett pedig vannak a városban olyan múzeumok is, amelyek mindig ingyenesek:

  • Cernuschi Múzeum, ahol az ázsiai művészetbe és szobrászatba pillanthatsz bele
  • Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris, itt a 20. századi művészet jelenik meg, így többek között Picasso, Giacometti, Matisse alkotásait nézheted meg
  • Maison de Balzac házát múzeumnak rendezték be, itt az író életét és munkásságát ismerheted meg jobban
  • a Curie Történeti Múzeum nem más, mint Marie és Pierre Curie régi laboratóriuma és irodái
  • katonamúzeum, a Musée de la Libération de Paris.

És ez csak egy kis válogatás a teljesen ingyenes kínálatból!

Zenei élmények ingyen

A klasszikus zene kedvelőinek ajánlott a Conservatoire National Supérieur de Musique zeneiskola felkeresése, ahol az 1700-as évek óta tanítják a város legjobb és legokosabb zenészeit. Az École normale de musique de Paris ingyenes koncertek választékával várja az érdeklődőket a Salle Cortot-ban. Ezeken a koncerteken a diákok megtapasztalhatják, hogy milyen nagy helyszíneken, közönség előtt játszani – mindenki jól jár.

Ezeken felül Párizs számos templomában és katedrálisában kínálnak ingyenes zenei programokat az orgonakoncertektől a reggeli kórusokig, és alkalmanként kamarazenekarok, kvartettek vagy duók is várják az érdeklődőket. De nem csak klasszikus zenében merülhetsz el Párizsban, például minden csütörtökön délután egykor a 8. kerületi városháza változatos stílusú (jazz, pop, elektronikus, rock, stb.) koncertekkel vár.

Temetők

Kissé tabudöntögető választás, de elképesztően megéri bejárni a város néhány temetőjét, ugyanis Párizsnak van pár olyan csodálatos temetője, amely hatalmas és kanyargós útjaival, ősöreg fáival csodás kikapcsolódás a város nyüzsgéséből, plusz olyan hírességek sírhelyeihez zarándokolhatsz, mint szinte sehol máshol, úgyhogy mindenképp érdemes a 14 temető közül felkeresni párat.

A Père Lachaise számos híres művész és író, köztük Edith Piaf, Oscar Wilde, Frédéric Chopin, Camille Pissarro és Jim Morrison sírjának ad otthont, a 14. kerületben található Montparnasse-ban pedig többek közt Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir és Charles Baudelaire végső nyughelyét keresheted fel.

Csodás kilátás

Az Eiffel-toronyba felmenni persze nagy élmény, de pénzbe kerül, és igazából ez az egyetlen hely, ahonnan a tornyot magát nem is láthatod. Ha ingyen szeretnénk végigpásztázni ezen a varázslatos városon, akkor irány a Galeries Lafayette Haussmann! A gyönyörű, szecessziós stílusú bevásárlógaléria a Boulevard Haussmann 40. szám alatt nemcsak dizájnerbutikokkal csábít, hanem egy ingyenesen látogatható tetőterasszal is. És hogy mi mindent láthatunk innen? Eiffel-torony, Opéra Garnier, Sacré Cœur, Notre Dame. Napfelkelte, napnyugta, napközben – mindig más arcát mutatja innen a város, de mindegyik arca lélegzetelállító.

Az átjárók nyomában

Párizsban huszonegy „Passages couverts”, azaz 18. és 19. századi üvegtetős fedett átjáró található, amelyekben bájos független üzletek, például pékségek, használtcikk-üzletek, kávézók és virágüzletek működnek. Még csak nem is kell vásárolnod semmit, elég, ha egyszerűen csak átéled az átjárók gyönyörű, magával ragadó hangulatát.

(Fotók: Unsplash)

ingyenes | koncert | párizs | múzeum | városnézés | passage

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom