A rendszert, ami megfelelő hőmérsékleten tartja a Mona Lisát, kiterjesztenék többek között a metróállomásokra és iskolákra is.
A francia főváros alatt futó, kevéssé ismert hálózat Európa legnagyobb városi hűtőrendszere: a 89 kilométeres csőhálózat a város legjelentősebb épületeinek, például a Louvre-nak, a Quai Branly-nak és a Nemzetgyűlés épületének az ideális hőmérsékletéhez járul hozzá.
A hőhullámok megszaporodásával párhuzamosan viszont olyan tervek láttak napvilágot, melyek többek között metróállomásokra, iskolákra és kórházakra is kiterjesztenék ezt a hálózatot, mintegy háromszorosára, 252 kilométerre növelve azt a következő húsz évben.
A működési elv nagyon egyszerű: a csövekben főleg a Szajna hideg vize folyik, ami lehűti a levegőt a környezetében. A rendszerből ugyanakkor a meleg levegő a Szajnába távozik.
Mint Maggie Schelfhaut, a hálózatot üzemeltető cég, a Fraicheur de Paris kommunikációs vezetője elmondta, rájöttek arra, hogy ha tovább bővítik a hálózatot, akkor a belvárosban 1 fokkal alacsonyabb lesz a hőmérséklet, mintha egymástól függetlenül klimatizálnák az épületeket. Ugyanakkor ez gazdaságosabb megoldás is lehet, mint a hagyományos légkondi.
Nem bírod elviselni a forróságot? Erre keresd Európa leghűvösebb helyeit! Itt pedig arról olvashatsz, hogyan alkalmazkodnak az európai városok a heves hőhullámokhoz.
(Forrás: Euronews, képek: Unsplash)
légkondi | hőmérséklet | párizs | hűtés | hőhullám
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!