Pilar García-Nieto belsőépítész egy hagyományos olívaolaj-sajtoló műhelyt épített át Mallorcán. A Serra de Tramuntana-hegység közelében lévő parasztházból elképesztően pazar és stílusos szálloda lett.
A Lodge az Único Hotels legújabb butikhotelje egy százötvenhét hektáros birtokon található, tele százéves mandula- és olajfákkal, levendulamezőkkel és mintegy húsz kilométernyi túraútvonallal.
A szálloda közös helyiségei és hat vendégszobája egy átépített, 16. századi parasztházban található, amelyet az alapoktól kezdve újítottak fel. Az ötszáz éves ingatlanban a családi otthon szellemét kívánták megőrizni, hiszen a történelmi falak között az idők folyamán sok nemzedék gyűlhetett össze.
A birtokon további tizennyolc lakosztályt alakítottak ki, melyekhez az inspirációt a farm melléképületeinek néhány megmaradt falából merítették.
Bár a The Lodge belső terei nagyrészt letisztultak és minimalisták, a birtok mezőgazdasági múltjának nyomai a szállodában lépten-nyomon visszaköszönnek.
Az eredeti préselő malom, ahol az olívaolajat nyerték ki, a recepción áll, kiemelt helyen.
Az épület eredeti kőfalainak egy része szabadon maradt a belső térben, az egykori konyhában álló hatalmas vályús mosogató ma szökőkútként üzemel a bejárat közelében.
Ezeket a korabeli részleteket új és vintázs darabokkal egészítették ki, amelyeket egy közeli faluból, Consell-ből és Mallorca távolabbi üzleteiből szereztek be. Ezek között van egy antik francia kárpit, melyet a bejáratnál, egy konzolasztal fölött helyeztek el a falon.
A szálloda Singaular nevű éttermében pedig a kortárs művészet és a Napóleon korabeli francia bronz falikarok láthatók tökéletes harmóniában.
Az étkezőtérben a hatalmas belmagasság dominál, az árnyékos teraszon pedig letisztult vonalvezetésű, fém kerti bútorok kaptak helyet. Csodálatos kilátás nyílik innen a hotel végtelenített medencéjére és a környező tájra.
A közeli Tramuntana-hegység zordsága a The Lodge belső terének földes színvilágában köszön vissza.
A közvetlenül a recepció mellett elhelyezkedő társalgóban fekete fa asztalok és a rattan székek férnek el remekül egymás mellett, a bézs színű kanapék pedig a kerámiakkal alkotnak tökéletes harmóniát.
A szállodában számos kerámia megtalálható, ezek közül sok a parasztház eredeti kiegészítői közé tartozik, mások pedig a helyi kézművesek munkáját dicsérik. Ilyenek például a vendégszobákban található dekoratív vázák, melyeket egy fazekasmester fekete agyagból kézzel készített.
A főépületen kívül található tizennyolc lakosztály egy rövid sétával, kerékpárral vagy golfkocsival érhető el. A szabálytalan oromzatú, felújított parasztház mintájára kialakított kabinok mindegyike látványos tetővel rendelkezik, az enteriőrben pedig a halvány, nyers, természetes színek dominálnak.
Minden lakosztályhoz saját terasz tartozik, amely mesésen összeköti a belső tereket a környező mezőgazdasági területekkel. Itt találhatók a szálloda éttermének konyhakertjei is.
A hotelhez közeli területek a Világörökség részét képezik, nagyrészüket még ma is gazdálkodásra használják. Itt működik például a Son Juliana bortársaság, amelynek napenergiával üzemelő borászata van a hegység lábánál.
(Forrás: Dezeen, fotók: Montse Garriga)
építészet | szálloda | parasztház | belsőépítészet | butikszálloda | nagy sztori
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!