A Pantheon a világ egyik legjobb állapotban fennmaradt műemléke. Eddig ingyenesen látogatható volt, mostantól azonban öt eurót, azaz nagyságrendileg 1900 forintot kell fizetni a belépőjegyért.
A Pantheon évente több millió turistát vonz, így méltán tekinthető Olaszország egyik leglátogatottabb turisztikai látványosságának. Az öteurós belépőjegyet nem kell megváltani akkor, ha a hívők szentmisére érkeznek.
A Pantheon falai 117 óta állnak, túlélte a történelem viharait, a barbár támadásokat, mielőtt keresztény templommá alakult volna át.
A templom látogatása kötelező eleme a római városnézésnek.
Eddig ingyenesen bárki betérhetett, most azonban az idegenforgalmi minisztérium a belépődíj bevezetése mellett döntött. A tervek szerint az ebből származó bevételek hetven százalékát a karbantartásra fordítják majd, a fennmaradó hányadot pedig az egyházmegye kapja.
Az öteurós belépődíj nagyon visszafogott akkor, ha a többi látványosság jegyeivel hasonlítjuk össze. A Colosseumba 35 és 97 euró közötti áron lehet belépni, a Szent Péter-bazilikába 39-49 euró között mozog a jegy audio guide-dal.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)
belépőjegy | olaszország | róma | jegy | belépődíj | pantheon
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!