Már nem sokáig lehet ingyen megnézni a világ egyik leglátogatottabb épületét

A római Pantheonba látogató turistáknak hamarosan öt eurós (kb. kétezer forintos) belépődíjat kell fizetniük az olasz kulturális minisztérium és az egyházi tisztségviselők  friss megállapodása értelmében.

A belépődíjból származó bevétel hetven százalékát a kulturális minisztérium kapja meg a karbantartási és takarítási költségek fedezésére, a fennmaradó részt pedig a római egyházmegyéhez kerül.

Gennaro Sangiuliano kulturális miniszter szerint a lépés a „józan gondolkodás” eredménye. A belépődíjat öt évvel azután vezetik be, hogy az előző kormány elvetette azt a tervet, hogy a látogatóknak két eurót kelljen fizetniük.

Az új rendelkezés értelmében a huszonöt év alatti látogatók kedvezményes, két eurós jeggyel tekinthetik meg az épületet, míg többek között a római lakosok, a kiskorúak, a misére járók és a bazilika személyzete ingyen mehet be.

A belépődíj bevezetésének időpontját nem közölték, mivel a tisztviselők még nem dolgozták ki a technikai részleteket. Jelenleg a belépés ingyenes, de hétvégén és ünnepnapokon időpontfoglalás szükséges.

Az i. e. első században épült, lenyűgöző kupolás templom Olaszország legnépszerűbb kulturális helyszíne, amely évente több millió látogatót vonz. Kr. u. 609-ben katolikus templommá alakították át, és átkeresztelték Szent Mária és a Mártírok bazilikájává és rendszeresen tartanak benne misét is.

Nemcsak a Colosseum vagy a Pantheon csal újra és újra vissza az olasz fővárosba, hanem a könnyed és elegáns római életmód is, a divattól kezdve a kávézásig. Van néhány dolog, amiről feltétlenül tudni kell.

(Forrás: EuroNews, fotók: Unsplash)

belépő | róma | olaszország | pantheon | történelem

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom