Sajnos egyelőre csak Japánban lehet kapni.
Márciusban világszerte emberek milliói költöztették haza az irodájukat, azaz a világjárvány miatt kénytelenek voltak otthonukban elvégezni a mindennapi feladataikat. Sokan a konyhában vagy a teraszon rendeztek be átmeneti munkaállomást, de nem minden háztartásban sikerült megfelelő privát szférát kialakítani.
A Panasonic által készített felmérésből kiderült, hogy ezer otthon dolgozó megkérdezett mintegy fele a nappaliba járt munkába, vagyis a lakás központi helyiségében töltötte le a nyolc órát. Ez hosszú távon nem túl egészséges opció, ezért több dizájniroda is kitalált különféle, például kertben felállítható irodákat, melyek viszont általában nagyon sok pénzbe kerülnek.
A világhírű japán techcég is előállt egy megoldással, ami viszont egyszerű, olcsó és kreatív: íme a Komoru, a minden nappaliba beilleszthető munkaállomás.
A 835 dollárba (nagyjából 250 ezer forintba) kerülő házi iroda nincs túlgondolva, csupán egy íróasztalból és egy kétoldalas, mindkét oldalra felszerelhető válaszfalból áll. A Panasonic szerint a szoba elrendezésétől függően mondjuk a sarokba állítva egy különálló teret lehet vele létrehozni, ahol aztán adott a lehetőség a nyugodt munkára. Lényegében egy kis fülkéről van szó, amivel kizárhatóak a zavaró tényezők.
Az asztalon jut hely a laptopnak, a lámpának, a naptárnak, a bögrének, a falak pedig dekorálhatóak virágokkal, fényképekkel, vagy bármilyen, hangulatteremtő kiegészítővel.
A Komoru többféle színben rendelhető, személyre szabható, összeszereléséhez csupán egy csavarkulcsra van szükség. Szeptembertől lehet kapni, első körben azonban csak Japánban lesz rendelhető.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Business Insider, fotók: Panasonic, Business Insider)
munkállomás | japán | asztal | fal | koronavírus | otthoni
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!