Az orosz turisztikai szövetség nemrég Magyarországot ajánlotta az orosz útlevéllel rendelkezőknek, ha könnyen szeretnének schengeni vízumot szerezni.
A schengeni statisztikákból azonban kiderül, hogy az oroszokra vonatkozó, elutasított vízumkérelmek aránya nem Magyarországon volt a legalacsonyabb 2022-ben.
Hazánkba 27 595 kérelem érkezett 2022-ben, melyek 90,9 százalékát hagyták jóvá. Spanyolországban viszont 92,5 százalékos volt a jóváhagyási arány, és jóval többen is igényeltek úti okmányt. 166 893 kérelemből összesen 154 450-et hagytak jóvá, de élen járt Finnország is, amely a kérelmek 93,4 százalékát hagyta jóvá, ami 105 323 esetet jelent az összesen 112 737-ből.
A listát azonban Lengyelország vezeti 98,4 százalékos jóváhagyási aránnyal, ami mindössze huszonöt elutasított vízumkérelmet jelent, de az is igaz, hogy ide jóval kevesebb igény érkezett, mint az említett országokéba: mindössze 2 208.
Szintén magas a jóváhagyási arány Litvániában (96,1 százalék), Hollandiában (94 százalék) és Lettországban (93,3 százalék).
Magyarország így a nyolcadik helyre kerül a vízumot legkönnyebben kiadó országok között, és a harmadikra, ha a vízumkérelmek számát nézzük.
Finnország azonban idén több szigorítást is bevezetett, augusztus 1-től például nem fogadja el az orosz állampolgárok által Szentpéterváron benyújtott vízum- és tartózkodásiengedély-kérelmeket.
A háború kezdete óta több százezren menekültek el Oroszországból, az orosz milliárdosok pedig szinte megszállták ezt a festői szigetet.
(Forrás: Schengen Visa Info, képek: Unsplash)
vízumkérelem | magyarország | statisztika | vízum | oroszország
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!