A modernizmus és brutalizmus szovjet megnyilvánulásai nem mondhatnánk, hogy a világ legszebb épületeit adták a világnak. Egy örmény grafikusnak azonban sikerült megtalálnia a Szovjetunió nyomása alatt felhúzott épületek szépségét, melyeket gyönyörű illusztrációkon csodálhatunk meg.
Örményország 1920 és 1991 között tartozott a Szovjetunióhoz: a több mint hetven évig tartó orosz hatás pedig a mai napig identitásformáló az ország építészetében. Az indusztriális és szovjet stílusú épületek között Nvard Jerkanian illusztrátor szerint számos magasztos és gyönyörű épület is akad, melyekkel meg lehet mutatni a szovjet modernizmus és brutalizmus sokszor elfeledett szépségét is.
A Szovjet modernista építészet Örményországban című sorozattal az illusztrátor az országban épült legimpozánsabb szovjet épületeket mutatja meg minimalista és finoman színezett stílusban – mellyel végül az építészetnél mélyebb és lényegibb mondanivalót is ad a nézőnek. Íme a jereváni reptértől, mozitól és metróállomástól kezdve egy hrazdani buszállomáson át egy ecsmiadzini ugrótoronyig a legszebb modernista szovjet épületek egy kreatív grafikus szemével!
Szívesen megnéznénk egy ilyen sorozatot Magyarországról is!
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Designboom)
szovjetunió | jereván | mozi | ugrótorony | reptér | modernista
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!