Kolozsvár eddig sem állt rosszul a különleges bisztrók terén. Ott van a Joben, amely már megannyi listán szerepelt a világ egyik legdekoratívabb és legőrültebb pubjaként, vagy az Enigma, a világ legelső steampunk kávézója.
A 6th Sense Interiors iroda azonban megint nagyot alkotott, ugyanis a szintén kolozsvári székhelyű Q Caffe univerzuma is egy igencsak izgalmas tér lett, amely
mind esztétikai, mind filozófiai szinten megdolgozgatja az odatévedő halandót.
A hely látszólag a dekorra helyezi a hangsúlyt, mégis, amint belépünk a lokálba, egy gondosan felépített történetbe csöppenünk.
Olyan ez a barangolás, mint egy önismereti utazás, annak minden poklával és katarzisával együtt.
A történet egyik központi eleme a fogyasztói társadalom és az abban őrlődő ember kapcsolata, amelyet a kávézó élet és halál viszonyrendszerében, a filozofikus képi ábrázolás segítségével ismertet velünk.
Hogyan szabadulhatunk ki a konzumerizmus útvesztőjéből, hogyan fedezzük fel a valódi törekvéseinket, s találjuk meg önmagunkat ebben az öröknyüzsgésben? A kávézóban ezekhez hasonló kérdéseket próbálnak felébreszteni bennünk, miközben a valóság határai szemlátomást kitolódnak előttünk.
Ugyanakkor a történet nem szakad szét, nem válik zajossá, tényleg érezni, hogy a tervezők minden egyes vizuális elemet jól átgondoltak. Az elénk helyezett – a szürrealitás kellemes parfümével átitatott – valóságot átgondoltan rakták össze nekünk, és még a legkisebb részleteket is gondos odafigyeléssel, mérnöki precizitással és művészi igényességgel dolgozták ki.
Az első szobát Ikarosz uralja, aki a lázadás, a szófogadatlanság és a kíváncsiság megtestesítője a görög mitológiában,
a második szobában az egyéniség és az emberség elvesztését tekinthetjük meg egy csodás falkép formájában, a következő fejezet az ember továbbalakulásáról szól.
Az utolsó szobában az uralkodó egyént ismerhetjük meg, akit folyamatosan őrülnek a rá nehezedő társadalmi elvárások, és könnyen belesodorhatják az (ön)pusztítás és (ön)kizsákmányolás karmaiba. Ezt a képet testesíti meg a mennyezetből lelógó hatalmas steampunk polip, amely ott leselkedik a kortárs ember mögött.
A Q Caffe univerzumában négy szimbolikus karakter köré épül fel a történet, ezek lényegében a kortárs ember archetípusai:
a gépies, az aggályok nélküli, a kaotikus, illetve az imádkozó ember.
A Q Caffe tervezői hisznek az egyén döntési szabadságában, és azt hangsúlyozzák, hogy a választás lehetősége még a legsötétebb órákban is a kezünkben marad – sosem késő megpróbálnunk felülkerekedni a fogyasztói énünkön, hogy kitörjünk az óriáspolip öleléséből. Nem mindennapi elmélkedések várják tehát azokat, akik beülnének egy koktélra vagy egy kávéra a kincses város egyik legkülönlegesebb kávézójába.
És ha már Kolozsvár:
Q Caffe | nagy sztori | utazás | önismereti utazás | filozófia | kávézó
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!