Számos nemzetközi járatot még nem vehetnek igénybe az emberek, a belföldi légi közlekedés ellenben arathat az Egyesült Államokban.
Utóbbi egyik oka az igen alacsony repülőjegy-árakban keresendő: Bostonból, Los Angelesből, Miamiból, New Yorkból, Atlantából, Chicagóból, Clevelandből vagy Nasville-ből indulva, vagy oda érkezve már tizennégy dollárért (valamivel több mint négyezer forintért) lehet foglalni csak oda jegyeket az American Airlines, a JetBlue és a United járatain idei év júliusa és a következő esztendő februárja közötti időszakra.
Természetesen ezek az árak a fapados jellegű utazásra vonatkoznak, és nem tartalmazzák az esetleges egyéb pluszköltségeket. Eggyel magasabb szinten már harmincöt dollárért (tizenegyezer forintért) lehet kényelmesebben repülni, a légitársaságok pedig megadják az ingyenes átfoglalás és lemondás lehetőségét is.
Sokan persze aggódnak az egészségügyi biztonságuk miatt – pláne a megnövekedett amerikai esetszámot látva –, de mi is megírtuk már, hogy szakértők szerint a HEPA-szűrők és a nagy hatékonyságú légkevergetés miatt a fedélzeten ülőknek nincs mitől tartaniuk.
Ez is érdekelhet:
Csak évek múlva lesz vége a légi közlekedés válságának - Roadster
2023-ig tarthat a koronavírus-világjárvány miatt keletkezett válság a nemzetközi légi közlekedésben, az ágazat legnagyobb német szereplője, a Lufthansa csoport (Lufthansa Group) szerint. Európa második számú légiközlekedési vállalkozása a január-márciusi időszakban 21,8 millió utast szállított, ami 26,1 százalékos csökkenés éves összevetésben.
(Forrás: The Points Guy, fotók: Pixabay)
amerika | olcsó | usa | repülés | légi közlekedés | jegyárak
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!