Anglia számos területén a buszjegyek ára immáron nem kerül többe két fontnál (890 forintnál).
A kormány által támogatott program célja, hogy az embereket arra ösztönözze, inkább a tömegközlekedést használják az autóba ülés helyett. Az utasok ennek hála a szokásos jegyár egyharmadát fizethetik csak ki. A kezdeményezéshez több mint 130 buszszolgáltató csatlakozott, köztük olyan ismert társaságok, mint a National Express és a Stagecoach.
A programmal várhatóan kétmillió autóutat takarítanak meg, azaz masszívan csökken a károsanyag-kibocsátás.
A kétfontos viteldíj-korlátot először tavaly ősszel vezették be Anglián belül Greater Manchesterben, Liverpoolban és West Yorkshire-ben, míg a londoni buszokon 1,65 fontba (737 forintba) kerül az egyszeri jegy.
Az újonnan indult "Get around for £2" elnevezésű kampány március végéig tart.
Az országos átlagár egyébként 2,80 font (1250 forint) körül mozog, vagyis a busszal utazók a legtöbb útvonalon harminc százalékot, egyes vidéki járatokon pedig akár nyolcvanhét százalékot is megtakaríthatnak.
Bár a környezetvédők dicsérték a kezdeményezést, az még mindig elmarad az ambiciózusabb európai intézkedésektől. Spanyolországban a kormány tavaly vezette be az ingyenes vonatközlekedést a legtöbb rövid- és középtávú járatra, amit később kiterjeszettek a helyközi buszjáratokra is. Németországban országos tömegközlekedési bérletet hoztak forgalomba, ami havonta 49 euróba (kb. 19 ezer forintba) kerül, nyáron pedig nagy sikert arattak a kilenceurós (kb. 3600 forintos) bérletek.
(Forrás: EuroNews, fotók: Getty Images, Unsplash)
.
akció | olcsó | kampány | utazás | Anglia | buszjegy
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!