Tíz éves a luxusmárka "Objets Nomades" koncepciója, amely az utazások által inspirált bútorokat, az élet művészetét és a divatház modern működését ötvöző tárgyak gyűjteménye.
Először 2012-ben mutatta be a Louis Vuitton az Objets Nomades formatervezett gyűjteményét, amely a márka páratlan művészisége és úttörő ötletei előtt tiszteleg. Az Objets Nomades az elmúlt egy évtizedben
innovatív darabok sorát vonultatta fel, köszönhetően a világszerte ismert művészeknek és dizájnereknek,
akik az együttműködés során fantasztikus kreációkat álmodtak meg.
Az Object Nomads kollekcióban több tucat ultralimitált darabszámban gyártott tárgy kapott helyet,
ilyen volt például 2017-ben a Fernando & Humberto Campana által készített Bomboca vagy éppen a 2021-ben a Raw Edges Coscic Tabel-je.
A mostani gyűjteményből kiemelkedik Atelier Biagetti Anemona asztala, amelyhez a két tervező – Alberto Biagetti és Laura Baldassari – szülővárosából, Ravennából merített ihletet, hogy kifejezzék az Adriai-tengerhez fűződő erős kötődésüket.
Említésre méltó a Tokujin Yoshioka virágos kollekciója is, amelyet muranói üvegfúvó mesterek segítségével alkotott meg, hogy
egy univerzális és időtlen tárgyat hozzon létre.
Nem lehet szó nélkül elmenni a Campana fivérek által tervezett Bomboca kanapé mellett sem, amely a Louis Vuitton által megteremtett univerzum felfedezésében tett utazást testesíti meg. A brazíliai esküvőkön és gyerekpartikon felszolgált édességekről elnevezett moduláris kanapéhoz tartozó párnák akár puffként is használhatók.
(Forrás: Haute Living, fotók: Louis Vuitton)
lakberendezés | dizájner | louis vuitton
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!