Egy elegáns hotelszobában ébredni a csillagok között, a Naprendszerre néző kilátással? Ez már talán nem is annyira távoli perspektíva.
Több másik cég mellett az amerikai Orbital Assembly is dolgozik az űrszálloda koncepcióján, mely ez esetben eredetileg a kaliforniai Gateway Foundation-höz kötődött.
A több modulból álló, forgó és a föld körül keringő űrhotelt Von Braun Állomásnak nevezték volna a német repülőgép-mérnök után, aki úttörő szerepet játszott a német és amerikai rakétatechnológia fejlődésében, azonban ez különböző aggályokat vetett fel, miután a tudós a náci hadseregnek is dolgozott.
Az Orbital Assembly nemcsak a nevet, de az eredeti terveket is megváltoztatta, és most már két állomásról beszél: az eredeti elképzelést megvalósító Voyagerről, mely négyszáz embert tud majd elszállásolni, és várhatóan 2027-re készül el, és a Pioneerról, amelyben csak huszonnyolc ember lakhat majd, de akár már három év múlva elkészülhet. A cég ugyanakkor nemcsak szállodát, hanem irodákat is telepítene a komplexumba.
A nem mindennapi kilátást leszámítva a berendezés hasonló lesz egy földi luxushoteléhez, Tim Alatorre, a cég igazgatója operatív igazgatója, aki építészi múlttal rendelkezik, korábban azt mondta, hogy
a szálloda esztétikája Kubrick 2001 Űrodüsszeiáját idézi majd.
Mire megnyílik az első űrszálloda, lehet, hogy sokan már túlvannak egy Földnéző kiránduláson, vagy a jövő más, meghatározó irányzatai közül próbálták ki valamelyiket.
(Forrás: CNN, képek: Orbital Assembly/CNN, Orbital Assembly, Unsplash)
Orbital Assembly | űrszálloda | űrturizmus | Gateway Foundation | űrállomás | világűr
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!