A New York Times (NYT) kivonta az összes tudósítóját Oroszországból, így több mint egy évszázad óta először fordul elő, hogy a patinás lapnak nem lesznek újságírói az országban.
"Nagyon szomorú nap ez a New York Times moszkvai történetében. Kivonjuk az összes tudósítót az országból, pedig 1921 óta folyamatosan jelen voltak, egy-két rövid – leginkább vízumproblémák miatti – megszakítást leszámítva. Sem Sztálin, sem a hidegháború, semmi sem tudott kiűzni minket" – tweetelte Neil MacFarquhar, a NYT korábbi moszkvai irodavezetője.
A lap közleményben jelentette be hivatalos kivonulását Oroszországból. Okként azt jelölték meg, hogy új rendelkezések értelmében akár tizenöt év börtönbüntetéssel is sújthatók azok az újságírók, akik háborúként utalnak az Ukrajnában zajló eseményekre.
"Oroszország új jogszabálya arra törekszik, hogy bűncselekményként kezelje az Ukrajna elleni háborúról szóló független, pontos tudósításokat. A régióban dolgozó szerkesztőségi munkatársaink biztonsága érdekében egyelőre kivonjuk őket az országból" – mondta Danielle Rhoades Ha, a New York Times szóvivője.
Eközben pedig elképesztő összeggel segíti Ukrajnát napjaink egyik legnagyobb filmsztárja.
(Forrás: CNN, fotók: Unsplash)
kivonás | ukrajna | moszkva | háború | new york tmes | tudósítók
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!