A világszerte népszerű streaming-szolgáltató felfüggeszti szolgáltatásait Oroszországban az ország ukrajnai inváziója miatt.
"Tekintettel a helyszínen uralkodó körülményekre, úgy döntöttünk, hogy felfüggesztjük szolgáltatásainkat Oroszországban" – mondta Emily Feingold, a Netflix szóvivője a The Verge-nek adott nyilatkozatában.
A múlt héten a Netflix képviselői kijelentették, hogy nem fognak megfelelni annak az új orosz törvénynek, amely előírja a nagy streaming-szolgáltatóknak, hogy húsz orosz propagandacsatornát, köztük az NTV-t és az államilag támogatott Channel One-t "fogadják". A streamingóriás később azt is bejelentette, hogy leállítja az összes oroszországi produkcióját és felvásárlását – akkoriban négy orosz gyártású műsor volt folyamatban.
A Bloomberg szerint a Netflixnek jelenleg mintegy egymillió előfizetője van Oroszországban.
A Netflix messze nem az egyetlen nagyvállalat, amely megszakította kapcsolatait Oroszországgal. A filmipar más óriáscégei, például a Disney, a Warner Brothers, a Paramount Pictures és a Sony is elhalasztották új filmjeik, többek között a Batman, vagy a Pirula panda oroszországi premierjét.
A TikTok leállította az új videók feltöltésének lehetősége és az élő közvetítés opcióját is Oroszországban, a Microsoft, a Google, az Apple és a Samsung pedig felfüggesztette az országba irányuló értékesítéseket.
(Forrás: The Verge, fotók: Getty Images, Unsplash)
netflix | felfüggesztés | oroszország | streaming | szolgáltatás | háború
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!