Megtiltják az egyéni túrázást Nepál nemzeti parkjaiban, állítólag azért, hogy nagyobb biztonságban legyenek az utazók.
Miután a turisták gyakran tévednek és tűnnek el Nepál hegyein, és az országról az a kép alakult ki, hogy veszélyes, a turisztikai hivatal úgy döntött, új szabályt hoz, ami viszont a helyiekre nem, csak a külföldi turistákra vonatkozik, túratapasztalattól függetlenül.
A nemzeti parkokba, mint ahová például az Annapurna-hegység körüli 240 kilométeres útvonal is tartozik, nem lehet belépni kísérő nélkül, de a nemzeti parkokon kívül, például Katmandu városának környékén továbbra is indulhatnak egyéni túrákra a látogatók.
2017-ben már hoztak egy hasonló szabályt, de az csak az egyéni hegymászást tiltotta meg Nepál hegyein, így a Himaláján is.
A világ tíz legmagasabb hegye közül nyolc legalább részben Nepálban található, és minden évben érkeznek hírek halálos balesetekről, melyeket lavinák, hóviharok és magaslati betegség okoz. Azt ugyanakkor nem tudni, hogy a 2017-es tilalom hatására kevesebb lett-e a halálos áldozat.
Sok turista kritizálta a döntést, mondván, hogy túl hirtelen hozták meg ezt a szabályt, ami az egyedül utazóknak plusz költséget jelent, mert kísérőt vagy vezetőt kell fogadniuk, a nepáliak ugyanakkor arra hivatkoznak, hogy egy hordár ára csak húsz dollár naponta, egy vezetőé pedig huszonöt az Annapurna-kör és az alaptábor egyes útvonalain.
Ha jobban megismernéd Nepált, kezdheted egy magyar fotós képeivel, aki egy tiszta lelkű és őszinte világot örökített meg az országban.
(Forrás: New York Times, képek: Getty Images, Unsplash)
nemzeti park | tilalom | nepál
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!