Az orosz szankciók már az országhatáron kívül is sújtják az oroszokat. Elég sokan ki is akadtak és ruszofóbiáról beszélnek.
A tehetős oroszokat mostantól már nem csak Oroszországon belül fosztják meg kedvenc márkáiktól, de már külföldön sem engedik oroszoknak egyes brandek a vásárlást. Ezek közül a legnagyobb visszhangot a Chanel váltotta ki, akik az uniós és svájci szankciókkal magyarázták, hogy nem vásárolhatnak oroszok a termékeikből.
A gazdag orosz modellek és influenszerek pedig reakcióképp sorra vágják fel Chanel táskáikat Instagram-videókban és ruszofóbiáról beszélnek, valamint egyes oroszok szerint ez egy fasiszta tett, és az alapító Coco Chanel életére utalnak, aki a náci Németország besúgója volt, illetve egy német tiszt szeretője a második világháború alatt.
Egyetlen táska, egyetlen dolog sem ér fel a szülőföldem iránti szeretetemmel. Nem ér fel a magam iránti tiszteletemmel. Ellene vagyok a ruszofóbiának, ellene vagyok azoknak a márkáknak, amelyek támogatják a ruszofóbiát
– mondja a csaknem 300 ezer követővel rendelkező műsorvezető-színész, Marina Ermoskina.
„A Chanel csak egy kiegészítő. Egy kiegészítő, amely egyszer csak úgy döntött, megalázza az embereket, honfitársaimat, eldöntötte, hogy nemzetiség alapján diszkriminálja az embereket, amit én nem fogok eltűrni. Végül is a legfontosabbak az elvek, nem az, ami a kezedben van, hanem az, ami benned” – tette még hozzá, aztán egy sövényvágó ollóval nekiesik a luxustáskájának.
(Forrás: Insider, 24.hu, fotók: Unsplash)
orosz | chanel | instagram | szankció | oroszország
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!