A koronavírus-járvány terjedésének visszaszorítására hozott rendkívüli intézkedések miatt idén hang- és fényjáték helyettesíti a hagyományos virágszőnyeget Brüsszel főterén, a Grand Place-on.
A hagyományosan ezernyolcszáz négyzetméteres, mintegy hetvenöt méter hosszú és huszonnégy méter széles, idén reflektorok fényével megelevenedő virágszőnyeg először szombaton este tízkor lesz látható. A fényjátékot neves nemzetközi, valamint belga együttesek és zenekarok felvételei kísérik. A zenés fényjátékot augusztus 31-ig, szerdától vasárnapig, este tíz és éjjel fél egy között, rendszeres időközönként vetítik. A műsort a nagyobb közösségi internetes portálokon élőben közvetítik.
A hagyományos virágösszeállítás a gótikus alapstílusú, gazdag díszítésű városháza emeleti erkélyéről élvezhető leginkább, a rendkívüli intézkedések miatt azonban oda idén nem lehet felmenni.
A világ egyik legszebb terének tartott, középkori céhszékházak sorával szegélyezett Grand Place kockaköveire először 1971-ben terítettek virágszőnyeget, és 1986 óta minden második évben megrendezik a látványosságot. A virágszőnyeg elkészítésére hagyományosan begóniát használnak, ez a belga virágkertészet egyik fő büszkesége.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: MTI, fotók: Pixabay)
koronavírus | virágszőnyeg | főtér | belgium | Grand Place | hangjáték
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!