Négy gyönyörű sziget Európában, ahol nyugalmat találunk a nyári nyüzsgésben is

Hvar, Mallora, Szicília a legpopulárisabb szigetek minden nyáron kitehetnék a megtelt táblát. De szerencsére akad néhány olyan, kevésbé ismert földdarab is, amely nem mindenkinek az első gondolata, ha nyaralásszervezésről van szó.

Talán a nevük nem annyira ismerős, de puha, napsütésben fürdő partjaik és érintetlen természeti tájaik egyből meggyőzik az embert, hogy érdemes megjegyezni ezeket a helyeket.

Belle-Île-en-Mer, Franciaország

Nemcsak a nevében szép ez a több mint ezer éves történelemmel rendelkező sziget, melynek első erődítményeit szerzetesek építettek. Természeti értékei mellett színes halászkikötőivel, magányos világítótornyaival és homokos strandjaival bűvöli el a látogatókat, nem csoda, hogy Claude Monet is megfestette vad partvidékét, Sarah Bernhardt színésznő pedig nyugalmas tájaira menekült a hírnév elől.

A sziget felfedezését kezdhetjük a világörökségi Vauban-citadellánál, amelyet XIV. Lajos hadmérnöke tervezett, majd délután útba ejthetjük Bangor homokos strandját, aztán megkóstolhatjuk a Crêperie Coton vajas hajdina palacsintáját, és belekortyolhatunk a Distillerie Kaerilis whiskyjébe és rumjába.

Folegandros, Görögország

A bohém Folegandros sokkal kevésbé ismert, mint Szantorini és Míkonosz, és sokkal kisebb a tömeg is. Ha a fő kikötőn túlra, a kisebb falvak és a sziklás partvidék felé indulunk,

igazi rusztikus Görögországot találunk, ahol a fehérre meszelt épületekben családi tavernák működnek, alattuk pedig csendes öblök csillognak türkizkéken.

A főváros, Chora forgalmasabb, de még így is érdemes megnézni a fehérre meszelt épületeket, a szűk sétálóutcákat és a velencei stílusú Castro-negyedet, mielőtt a fetával teletűzdelt görög salátával és tenger gyümölcseivel feltöltődve felmásznánk a bozótos hegytetőn drámaian magasodó Panagia-templomhoz, ahonnan lenyűgöző kilátás nyílik a szigetre és a tengerre. Folegandros ideális azoknak, akik szeretnek sétálni, számos útvonal közül választhatnak a hegyeken át a csábító öblökbe.

Öland, Svédország

Ha Öland elég jó a svéd királyi családnak, akiknek itt található a nyári rezidenciájuk, valószínűleg mi sem éreznénk itt olyan rosszul magunkat. Az ország második legnagyobb szigetére hídon keresztül juthatunk el szárazföldről, hogy megcsodáljuk a mesebeli tájait, amelyet piros faházak és szélmalmok tarkítanak.

Kötelező látnivaló a nyolcszáz éves Borgholm-kastély romja, amely a nyári hónapokban koncerteknek is otthont ad. Érdemes megkóstolni a Hotell Borgholm menüjét, amelynek ételei szezonális helyi alapanyagokból készülnek, a kalóriákat pedig a szigeten végigfutó, több kilométer hosszú kerékpárutakon dolgozhatjuk le.

Flores, Portugália

A vulkanikus, buja és messze az Atlanti-óceánban fekvő Azori-szigetek könnyen megragadhatja a kalandorok elméjét. A szigetcsoporton belül Flores a legtávolabbi, és ugyan kell hozzá utazni egy kicsit, cserébe szinte érintetlen vadon fogadja az embert vízesésekkel, kráterekkel, meredek völgyekkel és magasba törő csúcsokkal. Itt található Európa legnyugatibb faluja, Fajã Grande.

Az embert itt nem kell sokáig győzködni arról, hogy felkapja a bakancsot, és nekivágjon mondjuk a kétórás Fajã de Lopo Vaz túrának, amely sziklák és vadkecskék között vezet, vagy ellátogasson a sziget lagúnáihoz. Ha hajókázni indulunk a sziget körül, az óceánról is megcsodálhatjuk a különleges tájat.

Ha paradicsomi strandokat keresel, megtalálhatod az olasz Maldív-szigeteken, ha viszont maradnál a klasszikus úti céloknál: ezek a legjobb és legrosszabb görög szigetek, itt pedig megtalálod azt a néhány dolgot, amit jó, ha tudsz, ha a Baleár-szigetekre utazol.

(Forrás: Evening Standard, képek: Getty Images)

flores | nagy sztori | azori-szigetek | folegandros | Öland | Európa

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom