Namíbia különleges vízumot hozott létre a távmunkások számára, így könnyen a digitális nomádok paradicsomává válhat.
Egyre több ország verseng a home office-ban dolgozókért, akik számára különböző vízumokat és kedvező adójogi szabályokat dolgoznak ki. A távmunkások ma már tényleg szinte bárhonnan dolgozhatnak mindaddig, amíg stabil internet áll a rendelkezésükre. Ezen országok közé csatlakozott legutóbb Namíbia is,
első afrikai országként dolgozott ki kifejezetten digitális nomádoknak egy hat hónapos vízumot.
Bár elsőre nem Namíbia jutna eszünkbe, ha a világ egyik különleges pontjáról akarnánk dolgozni, az ország mégis fantasztikus látnivalókat kínál. Ráadásul a közép-afrikai időzónában található, ami az európai munkavállalók számára kifejezetten előnyös.
Ahhoz, hogy digitális nomád vízumot kaphasson a távmunkás, havi kétezer dollárnyi, azaz nagyjából 846 ezer forintnyi minimumjövedelmet szükséges igazolnia, ami emelkedik akkor, ha gyermeket is visz magával. Ezen kívül szükség lesz még egészségbiztosításra és a szokásos úti okmányokra is. Maga a vízum egyébként 62 dollárba, azaz 26 ezer forintba kerül.
(Forrás: Timeout, fotó: Getty)
digitális nomád | home office | távmunka | namíbia | afrika
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!