Múzeumként nyílik meg, és teljes körűen látogathatóvá válik a brüsszeli városháza tavasztól.
A belga főváros vezetése január közepén költözik ki a történelmi épületből, miután elkészült az adminisztrációnak tervezett modern épület Brüsszel központjában.
A gótikus városháza a világ legszebb terei között számon tartott Grande Place-on található, amelyet 1998-ban az UNESCO világörökséggé nyilvánított.
1936 óta látogatható, jelenleg szerdán és vasárnap, kizárólag vezetéssel, francia, holland és angol nyelven, tavasztól azonban a szokásos múzeumi nyitvatartás vonatkozik majd rá.
A hét emelet magas városháza építése 1401-ben kezdődött és 1455-ben fejeződött be. A brabanti és klasszikus gótikus stílus jegyeit viseli magán, tornya 96 méter magas, csúcsán pedig Szent Mihály ötméteres, aranyozott fémszobra látható, míg a homlokzatot a város előkelőségeit, valamint szenteket és allegorikus alakokat ábrázoló kőszobrok díszítik. Ezek azonban másolatok, az eredetieket a városházával szemben található városi múzeumban állították ki.
A spanyol örökösödési háború után Brüsszel a Habsburgok osztrák ágához került. 1695-ben XIV. Lajos francia király hadserege körbe zárta és ágyúzta a várost, és a városháza belseje kiégett. Ezt követően építették újjá az óváros központját, a Grand Place-t és környékét.
Brüsszelben a járvány alatt olyan érdekes kulturális kísérlet zajlott, amit itthon is szívesen látnánk.
(Forrás: MTI, képek: Getty Images)
városháza | múzeum | brüsszel | Grand Place
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!