Degas, Turner, Rembrandt, Munch, Gaudi – Európa a művészettörténet leghíresebb neveit vonultatja fel. Gondolnád, hogy Párizs épphogy befér az első tízbe?
A posterXXL öt kategória alapján vizsgálta és hasonlította össze Európa nagyvárosait. A művészeti galériák, fesztiválok és képzőművészeti iskolák száma mellett az egyes helyekről érkező híres művészek száma is fontosnak számított, de kiemelkedő jelentősége volt a neves építészek által tervezett épületek számának is.
Mindezeket összevetve alakult ki a top tízes listájuk, melynek élén London végzett, szinte maximális pontszámmal. A város művészeti gyűjteményei messze túlmutatnak a Tate Modern és a National Portrait Gallery gyűjteményén, hiszen összesen kétszázhatvanegy művészeti galériával vár.
London a művészek számát tekintve is az élen jár.
Több mint ezeregyszáz alkotó köthető az angol fővároshoz, míg Párizs esetében ez ezernyolcvannyolc.
A dobogó második helyére Amszterdam került, köszönhetően öt művészeti iskolájának és ugyanennyi művészeti fesztiváljának. Ezek közül kiemelkedik a No Art Fesztivál, mely rendhagyó előadások sorozatát kínálja, a This Art Fair pedig több mint száz művész munkáját mutatja be.
A német nyelvű városok uralják a művészeti fesztiválok színterét, mivel Bréma, Hannover és Lipcse mind az első tízben szerepel.
A harmadik helyen Róma áll, amely több mint háromszáz művésznek adott otthont. Az olasz főváros hat művészeti iskolával rendelkezik, ott működik a világhírű Accademia delle arti Roma és a római képzőművészeti egyetem is. A rangsorban jól teljesített még Oslo is, főként művészeti akadémiájának és építészeti iskolájának köszönhetően.
Íme, a tíz legjobb európai város a művészet szerelmeseinek a posterXXL szerint:
- London
- Amszterdam
- Róma
- Edinburgh
- Oslo
- Berlin
- Milánó
- Helsinki
- Lyon
- Párizs
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)
kiállítás | kultúra | galéria | művészet | kulturális élet | Európa
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!