Muhammad Ali kevéssé ismert alkotásai keltek el a Bonhams által tartott New York-i aukción.
A bokszlegenda több mint egy tucat rajza talált új gazdára a Bonhams árverésén, melyekből közel egymillió dolláros (kb. 310 millió forintos) bevételük származott. Huszonhat rajzot és festményt bocsátottak aukcióra, ezek mindegyikét az ikonikus sportoló az 1960-as, 1970-es években készítette.
Ali Sting Like a Bee című 1978-as alkotása 425 ezer dollárért (kb. 132 millió forintért) kelt el, de szintén borsos árat fizettek az 1979-es I Love You America feliratú festményért, és az 1967-es, filctollal készült skiccéért is. A művek a bokszoló barátjának, Rodney Hilton Brown gyűjteményéből származtak.
A Bonhams szerint a legendás sportolók emléktárgyaira folyamatosan nő a kereslet, a Sotheby’s és a Christie is egyre többet értékesít ezekből a nosztalgiára vágyó rajongóknak és gyűjtőknek.
Úgy tudni, rekordmagasságba szárnyalt, és elérte a 2,7 milliárd dollárt (829 milliárd forintot) a kortárs művészeti árverések bevétele a 2020–2021-es pénzügyi évben. A kiemelkedő bevételben komoly része volt a digitális hitelesítésnek.
(Forrás: RobbReport, fotó: Bonhams New York)
árverés | licitálás | ali | muhammad ali | aukció | licit
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!