Az első és egyetlen Antonov An-225 Mriya-t Oroszország február végén semmisítette meg.
Még az év elején, az orosz-ukrán háború kitörését követően semmisült meg a világ legnagyobb repülőgépe, Ukrajna azonban újjáélesztheti.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a közelmúltban jelentette be, hogy megépítik a második Antonov An-225 Mriya-t, az új repülőgépet pedig a háborúban elesett pilótáknak szentelik majd,különösen azoknak, akik Mariupol védelme közben vesztették életüket.
Az ukrán „álom” szóról elnevezett Mriya egy gigantikus teherszállító repülőgép volt, amelyet a szovjet Antonov tervezőiroda épített a 1980-as évek végén. Az eredeti modell, amely 1988-ban repült először, számos világrekordot állított fel méretével, szárnyának fesztávolságával és súlyával.
Antonov eredetileg két Mriyát tervezett, de a második modell építése 1994-ben forráshiány miatt leállt. Az ikonikus gép újraélesztése rengeteg időt és pénzt igényel.
Zelensky nyolcszázmillió dollárról beszélt, de a valóságban ez még többe is kerülhet.
Az Ukroboronprom védelmi ipari konszern még februárban úgy becsülte, hogy egy új Mriya megépítése több mint hárommilliárd dollárba kerülne, és öt évig tartana, üzemeltetése pedig óránként harmincezer dollárt emésztene fel.
(Forrás: RobbReport, fotók: Getty)
ukrán repülő | orosz-ukrán háború | ukrajna | orosz háború | oroszország | mriya
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!