Silvano Vinceti történész római sajtótájékoztatóján bejelentette: Mona Lisa hátterében látható, Leonardo da Vinci által festett híd Laterina melletti Romito-híd.
Az elmúlt évtizedek során számtalan vita alakult ki a Mona Lisa miatt, többek között annak háttere is heves eszmecseréket váltott ki a szakértők között. Most Silvano Vinceti olasz történész meglehetősen magabiztosan állítja: nincs kétsége afelől, hogy
az Arezzo tartományban található Romito di Laterina hidat festette Leonardo a Mona Lisa mögötti vidéki tájba.
Korábban a Laterinához közeli Buriano-hídként vagy a Piacenza városában található Bobbio-hídként azonosították, Vinceti azonban történelmi dokumentumokat és drónfelvételeket is felvonultatott, hogy bizonyítsa igazát: valóban az etruszk-római Romito-híd látható az ikonikus festményen.
A legbeszédesebb részletnek a festményen látható híd íveit tartja,
amelyből négyet lehet megszámolni, csakúgy mint a Romito esetében. A Burinao és a Bobbio-hidaknak azonban legalább hat íve van.
Az Arno folyón átnyúló Romito-hídnak már csak egy íve maradt meg, a folyópart túloldalán pedig az alapjai láthatók. Simona Neri, Laterina polgármestere úgy reagált: az alig háromezer-ötszáz fős városban hatalmas izgalmat váltott ki a felfedezés, és mindent meg fognak tenni azért, hogy megvédjék mindazt, ami a hídból megmaradt.
A terveik szerint többek között kerékpárutat alakítanak ki, amely a Romito-híd megmaradt része mellett halad majd el. A polgármester azt reméli, a Mona Lisához fűződő kapcsolatuk több turistát vonz majd a környékre.
(Forrás: The Guardian, fotó: Getty, Unsplash)
titok | leonardo da vinci | festmény | mona lisa | felfedezés | leleplezés
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!