Ezt a hét dolgot nem ajánlott viselni a repülőn a szakértők szerint

Bár a legtöbb légitársaságnak nincs hivatalos öltözködési szabályzata, van néhány széles körben elfogadott irányelv arra vonatkozóan, mit kell vagy illik viselni a repülőn. Pontosabban inkább mit ne.

A szabályok és ajánlások leginkább a tisztaságra és a kényelemre vonatkoznak, és ha figyelmesen átolvassuk a légitársaság általános szerződési feltételeit (vagyis az apró betűs részt), akkor ott valóban találunk betartandó előírásokat, különben fennáll a veszélye, hogy letessékelnek a gépről. Íme a tiltólista!

Nyitott orrú cipő

Csábító lehet szandálban utazni a repülőn, amikor nyáron kelünk útra vagy egy trópusi úti cél felé tartunk, de érdemes átgondolni ezt a döntést. – Valószínűleg jó ideje lehet már annak, hogy a szőnyeget és az ülések alatti felületet mélytisztították – mondta Bobby Laurie, utazási szakértő és egykori légiutas-kísérő.

– A mosdóban is mindig viseljünk cipőt és ne gondoljuk azt, hogy a padlón csak víz van, mert valószínűleg az nem csupán az.

Bántó ruházat

Itt jön a képbe mindjárt a légitársaságok apró betűs része. A legtöbb légitársaság ugyanis fenntartja a jogot, hogy megtagadja a beszállást a sértő ruházatot viselő utasoktól.

A megfogalmazás szándékosan homályos, de jellemzően a ruhán szereplő trágár vagy szexuális töltetű feliratra, netán grafikára utal.

Ha a légitársaság úgy ítéli meg, hogy az utas ruházata sértő, megkérhetik, hogy öltözzön át. Ha pedig ezt visszautasítja, akár le is szállíthatják a gépről.

Pizsama

Mindannyian a kényelmre szavazunk egy hosszabb távon, de mivel nyilvánosan kell megjelenni, nem árt, ha mégsem pizsamában foglalunk helyet.

– Ehelyett viseljünk inkább laza, kényelmes, rugalmas pánttal ellátott nadrágot – mondta Susan Fogwell, egy 22 éves tapasztalattal rendelkező volt légiutas-kísérő. Az egyetlen kivétel, ha a business classon nyomják a kezünkbe a pizsamát, ott ugyanis elfogadható, csak ébredés után és leszállás előtt ajánlatos azért átöltözni.

Úszóruha

A Hawaiian Airlines azon kevés társaságok közé tartozik, amelyek alkalmaznak dress code-ot, ami pedig kifejezetten tiltja az úszódresszt.

Tekintettel arra, hogy a repülőgépeken nincsenek medencék, alapból nem kellene feltételezni, hogy valaki úszóruhában dönti hátra az ülést, de ha mégis, akkor azért takarózzon be.

Egyrétegű ruha

Mivel soha nem lehet tudni, milyen lesz a hőmérséklet a fedélzeten, ezért nem árt valamennyi lehetséges forgatókönyvre felkészülni.

Nem jó ötlet példéul egyrétegű ruhát – legyen az egy pulóver vagy póló – viselni. Öltözködjünk rétegesen.

Tömör, fém ékszerek

Lehet, hogy jó móka játszani kiegészítőkkel egy hosszú és unalmas repülés alkalmával, de a nagyméretű fém ékszereket érdemesebb a kézipoggyászában tartani (miközben soha nem szabad semmi értékeset feladni). Valószínűleg le kell majd venni mindet a reptéri biztonsági ellenőrzésen, ami több gondot okoz, mint amennyit megér.

Illatszerek

Legyünk figyelmesek azon utastársainkkal szemben, akik érzékenyek lehetnek bizonyos illatokra és kerüljük a masszívabb parfümöket.

Az illatok messzire terjednek zárt térben, így a kedvenc illatunk mások számára túl erős lehet.

A hosszú utazás utáni jetlag enyhítésére is van ötletünk, akárcsak a következő távoli úti célra.

(Forrás: Travel and Leisure, fotók: Getty Images)

 

utazás | dress code | viselet | repülés | nem szabad | nem illik

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom