A brit fővárosnak minden évszakban megvannak a maga előnyei, és mást nyújt az egyes hónapokban a turisták száma, az időjárás és a költségek alapján.
A Travel and Leisure összegyűjtötte, melyek a legjobb időpontok az utazásra attól függően, hogy milyenek előnyöket szeretnénk a leginkább kihasználni.
Ha elkerülnénk a tömeget
Az évi mintegy harmincmillió látogató többsége a nyári hónapokban érkezik, amikor ritkán esik az eső, a város háromezer parkja és zöldterülete pedig hemzseg az élettől. Viszont ezt az élményt akár tavasszal is megkaphatjuk kevesebb emberrel.
A május például az egyik legjobb időpont.
A piacok és utcai vásárok már nyitva tartanak, a turisták viszont még nem érkeztek meg, sőt, sok londoni is elhagyja a várost a május 1-hez kapcsolódó hosszú hétvégén.
Mikor van a legjobb idő?
Ha viszont kimondottan a jó idő a prioritás és biztosra mennénk e tekintetben, akkor júniusban vagy júliusban menjünk, amikor a hosszú nappalok és a langyos esték tökéletesek a városi sétához a végtelenül kanyargó utcákon.
A nyári napéjegyenlőség közeledtével már hajnali öt óra előtt világos van, és csak jóval este kilenc után sötétedik be.
Miután hosszú reggeli sétát tettünk a csatornák mentén vagy a zöldben, elfogyaszthatunk egy teljes angol reggelit vagy angolos vasárnapi ebédet, mielőtt a Mayfair negyed üzletei és éttermei között néznénk körül. Ilyenkor egyes napokon autómentessé válik a Regent Street is, de ha a Temze felé indulunk, megnézhetjük a város legújabb kilátóteraszát, a Lift 109-et, amelyet a Battersea erőmű kéményébe építettek. Június végétől július elejéig esténként a Hyde Park koncertsorozatnak ad otthont BST Hyde Park címmel, amelyen mindig világszínvonalú előadók lépnek fel.
Ha az ár a lényeg
A legjobb ajánlatokat augusztusban és januárban találjuk. Míg augusztusban kissé túl meleg lehet, de pezseg a város és megtelnek az utcák teraszokkal, a január sötét és nyirkos, de élvezhetjük az angolok hyggéjét, a kandalló melletti iszogatást, és a brit pubok meghittségét. A hónap során átlagosan tizenkét napnyi esőre számíthatunk, a hőmérséklet pedig négy fok körül alakul. Chelsea-ben és Belgraviában elvegyülhetünk a helyiek között, és felfedezhetjük a legendás gasztropubokat, például a Harwood Arms-t, London egyetlen Michelin-csillagos pubját. A nemrég nyílt Bóhában állítólag a város egyik legfinomabb vasárnapi ebédjét kóstolhatjuk meg.
Ezzel az öt tippel felpezsdítheted a londoni kirándulásod, ezt a tíz hibát viszont ne kövesd el, ha a brit fővárosban jársz.
(Forrás: Travel and Leisure, képek: Unsplash, Getty Images)
london | tömeg | utazás | nyár | tél | árak
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!