Nem véletlenül érezhetjük úgy, hogy az ismerősök által feltöltött képek csupán egy idealizált világot ábrázolnak. Ha valami túl szépnek tűnik ahhoz, hogy igaz legyen, akkor nagy valószínűséggel nem is az.
Ezt támasztja alá a Jet Cost által elvégzett kutatás, aminek keretein belül több ezer utazót kérdeztek meg. A kérdőívek kitöltése után kiderült, hogy az emberek nagyjából kétharmada ferdített már azzal kapcsolatban, mennyire csodálatos volt a nyaralása.
Leginkább az időjárással, a szállással és a megtekintett látványosságokkal kapcsolatban szokás túlozni. És hogy mi lehet ennek az oka? Alighanem a rengeteg tökéletes fotó a különböző közösségi oldalakon. Ha az ember megállás nélkül az ismerősei és az influenszerek csodás képeit látja, könnyen úgy érezheti, a saját kiruccanása nem elég jó, ezért igyekszik szebbnek feltüntetni.
Tulajdonképpen ez egy ördögi kör, amibe saját magunkat hajszoljuk bele. Mindenki irigykedik a másik hazugságára, ezért ő maga is ferdít.
"A közösségi média által gyakorolt nyomás miatt az emberek úgy érzik, meg kell felelniük másoknak. Pedig az élet nem verseny és csak azért, mert valaki eldicsekszik azzal amit tett, te nem leszel értéktelenebb ha nem teszed meg" – magyarázta a felmérést készítő Jet Cost szóvivője.
Persze ezenkívül más dolgok is hozzájárulhatnak ahhoz, hogy sokan túloznak a nyaralásukkal kapcsolatban.
Mivel rengetegen csak ritkán jutnak el nyaralni, amikor végre összejön, úgy érzik, muszáj mindennek fantasztikusnak tűnnie.
A kutatásban résztvevők azt mondták, leginkább azért szoktak szépíteni a történteken, hogy mások szemében ne bőgjenek le, szeretnének inkább utazottnak, sikeresnek és nagyviláginak tűnni. Ennek érdekében az elfogyasztott alkoholmennyiséggel és az elköltött pénzösszeggel kapcsolatban is gyakran hazudnak az emberek.
A válaszadók fele beismerte, hogy senkinek nem árulná el, ha a vakációja szörnyen sikerülne, tíz százalékuk pedig azt vallotta be, hogy töltött már fel hamis fotót annak érdekében, hogy a nyaralás mesésebbnek tűnjön, mint amilyen valójában volt. A legjobb megoldás valószínűleg az lenne, ha az utazása során mindenki inkább hanyagolná a közösségi médiát, és csakis az adott pillanatra fókuszálna.
Ez is érdekelhet:
(Képek: Unsplash)
túlzás | fotó | fénykép | utazás | tökéletes | hazugság
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!