A hollandok kedvenc nagyzenekara és állandó vendégkarmesterük, a zseniális Miho Hazama érkezik a Müpába, hogy a műfaji határokat elmosva az öröm és a remény zenéjét hozzák el a budapesti közönségnek.
Ősbemutatók érkeznek Budapestre
Van egy közel száz fős nagyzenekar, amelyik a műfajok között bátran lépegetve hódítja meg a világot. Legyen szó jazzről, popról, elektronikáról vagy filmzenéről, az idén hetvenhét éves, ám folyamatosan megújuló Metropole Orkest előtt nincs lehetetlen. Ráadásul időről időre olyan világsztárok szegődnek melléjük, mint Robbie Williams vagy Bono, hogy
a zenerajongókat elvarázsolják és egy teljesen más univerzumba katapultálják.
Most ez a fantasztikus, négy Grammy-díjjal büszkélkedő zenekar Magyarországra érkezik, az Európai Hidak fesztivál keretében lépnek fel a Müpában. Olyan, főként nagyzenekari jazzdarabok darabok ősbemutatójának lehetünk szem és fültanúi, amelyeket Vince Mendoza, Donny McCaslin, Cory Wong, Mark Guiliana és Morris Kliphuis írtak. A zenekart most is állandó vendégkarmestere, Miho Hazama fogja vezetni, akit korszakos zseniként tartanak számon.
Elmosódó határok és örömzene
A Metropole Orkest alapítása óta egyetlen célból zenél: örömöt hozni és a felszabadultság érzését átadni mindazok számára, akik hallgatják őket. Ehhez pedig minden szabályt átírnak,
elmossák a határokat a műfajok között, játékosságot visznek a muzsikába és közben felejthetetlen pillanatokat hoznak létre.
Nélkülözhetetlenné vált társuk Miho Hazama zeneszerző és karmester, aki maga is színes zenei környezetben nőtt fel. Egyaránt inspirálóan hatott rá Beethoven és a Beatles, merített ihletett a rockból és a diszkóból, hogy aztán igazi helyét a jazz és a big bandek világában találja meg.
Tokiói és New York-i tanulmányai során született meg egyedi stílusa, amely a jazzt és a szimfonikus hangzást egyfajta hídként köti össze.
Saját kamarazenekarával Grammy-díjra jelölték, majd a Danish Radio Big Bandnek lett a karmestere, hogy aztán állandó vendégkarmesterévé válhasson a nagy múltú Metropole Orkestnek.
Színes és inspiráló pillérekre épül az Európai Hidak fesztiválja
De nem csak a nagyzenekar egyedülálló, hanem a rendezvénysorozat is, amelynek keretében Budapestre érkeznek - a Müpa és a Budapesti Fesztiválzenekar közös eseményét nyitják meg. Az Európai Hidak fesztivál 2013 óta örvendezteti meg a zenerajongókat, kezdetben minden évben egy-egy ország köré szerveződött,
a tavalyi év óta a tematikát egy-egy jelentős európai kulturális központtal való együttműködés alakítja.
Idén Budapest-Amsterdam híd épül, amelynek pilléreit a Metrople Orkest mellett többek között Amszterdami Concertgebouw Zenekarának hangversenye, mellett Fassang László Orgonapárbaja mellett holland és magyar zenészek produkciói alkotják majd.
További információk: www.mupa.hu
koncert | metropole orkest | müpa | miho hazama
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!