A londoni startup, az Oxia Palus egy szoftveres megoldással fedte fel az ikonikus művész ecsetvonásait.
Közel fél évszázad telt el halála óta, de Pablo Picasso még tartogat számunkra meglepetéseket. Nem mai hír, hogy egy aktképet találtak A vak ember élete című 1903-as olajfestménye alatt, hiszen 2010-ben egy röntgen-fluoreszcens (XRF) vizsgálat már bebizonyította létezését, most azonban az AI technológiának köszönhetően azt is pontosan tudhatjuk, hogy az eredeti alkotás miként nézhetett volna ki.
A festmény újrateremtése érdekében az Oxia Palus először XRF képalkotó és képfeldolgozó szoftvert használt, ezután a mesterséges intelligenciát vetették be a festmény kitöltéséhez, hogy az tökéletesen utánozza a Picasso munkásságára jellemző ecsetvonásokat. Miután elkészült, 3D segítségével vászonra nyomtatták, hogy igazi olajfestményt kapjanak.
Úgy tudni, az aktkép Picasso kék korszakában készült 1901 és 1904 között. Mivel ebben az időszakban anyagi nehézségekkel küzdött, feltehetőleg úgy döntött az akkor még kezdő művész, hogy az eredeti festményt átalakítja, és egy új művet készít rá.
Most, hogy a mesterséges intelligencia felfedte minden titkát, elérhetővé válik a nagyközönség számára is.
Az újraalkotott festményt a Deeep Al Art Fair kiállításon lehet megcsodálni Londonban.
Az egyedülálló Picasso-élményért azonban Párizsba is ellátogathatunk, hiszen ott egy művészettörténész idegenvezető segítségével ismerhetjük meg, milyennek látta a festő a francia fővárost, miközben abban a szállodában hajthatjuk álomra a fejünket, ahol az esküvőjét követően a művész is megpihent.
(Forrás: RobbReport, fotók: Oxia Palus)
picasso | festmény | mesterséges intelligencia | ai | olajfestmény
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!