Az SLC Final Edition méltó zárása a harmadik generációnak.
Csak azért nem a sárga ugrik be először az első Mercedes-Benz SLK-ról, mert még ennél is nagyobb újdonság volt 1996-ban, hogy a cég kis roadstert készít, ráadásul nyitható keménytetővel, aminél négy évszakosabb karosszériaváltozat elképzelhetetlen. Ettől még a prémiumgyártól szokatlan volt a sárga szín is.
Az SLK természetesen nagy siker lett, 2011-ben mutatták be a harmadik generációját, amelyet aztán a Mercedes új névadási rendszerének megfelelően SLC-re nevezték át. Nem látszik rajta, de autóipari értelemben ez már koros típus, ahhoz képest főleg, hogy a BMW Z4-es vadonatúj, ezért egy Final Edition sorozattal búcsúznak a típustól.
A napsárga szín a legelső SLK-t idézi – más színű fényezés is kérhető, ha valaki ezt túl harsánynak találja –, az alapokat viszont az aktuális generáció AMG Line kivitele adja, amely az egyedi lökhárítókon kívül egy centiméteres ültetést és komolyabb fékrendszert is jelent, az ötküllős felnik 18 colosak.
Kéttónusú a nappabőr kárpit, a Final Edition felirat több helyen is szerepel, ám ennél talán hasznosabb a mindenféle beállításokat megjegyző memóriacsomag, az ülések fűthetősége, valamint az Airscarf nevű nyakfűtés, hogy még akkor is lehessen nyitott tetővel autózni, amikor már nem volna annyira komfortos.
Az SLC Final Edition márciustól kapható valamennyi motorváltozathoz, beleértve az AMG csúcsmodellt is.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Mercedes-Benz)
mercedes-benz slc | mercedes-benz slk | mercedes-benz
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!