Úgy tűnik, a a Wizz Air sem marad ki a flysgskam jelenségből: Közép-Kelet Európa legnagyobb légitársasága felszólította a hagyományos légitársaságokat, hogy öt óránál rövidebb utakon ne különítsenek el első osztályt, ami általában félházon üzemel. Ez a régi modell kétszer akkora környezeti lábnyomot jelent, ezért sokkal célravezetőbb és zöldebb megoldás lenne, ha az úgynevezett short haul (rövid távú) járatok egyáltalán nem üzemeltetnének első osztályt. Szerintük a régimódi utazás és a business class ideje lejárt.
Jelenleg a Wizz Air egy utasra vetített szén-dioxid-kibocsátása a legalacsonyabb az összes versenytársa közül, ami 57,1 g/utas/km értéket jelent a 2019. novemberi adatok szerint. A Wizz Air ultradiszkont üzleti modellje, a járatok magas telítettsége (2020 első félévében 95%) és az utastér hatékony kialakítása teszi lehetővé, hogy a repülés fenntartható, és a szén-dioxid-kibocsátás a lehető legalacsonyabb legyen.
A Wizz Air elkötelezett, hogy utasonkénti kibocsátását további harminc százalékkal csökkentse a következő tíz évben, és erre szólítja fel a többi légitársaságot is. Iparági problémáról van szó, ami iparági megoldást kíván. A légi közlekedés szereplőinek agresszívabban kell képviselniük ezt az ambíciót, ha valódi változást akarnak elérni.
Ez is érdekelhet:
fapados légitársaság | wizz air | flygskam | zöld megoldások | környezettudatosság | légitársaság
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!