Hetvennyolc éves korában elhunyt Patrick Demarchelier francia divatfotós, aki Diana hercegné személyes fotósaként és híres portréinak készítőjeként vált ismertté.
A halálhírt a művész hivatalos Instagram-oldalán jelentették be. Felesége Mia, három fia és három unokája gyászolja.
Demarchelier Le Havre csendes kikötővárosában született 1943-ban, majd húsz évesen Párizsba költözött, ahol a híres svájci divatfotóstól, Hans Feurertől és az utcai fényképezés úttörőjétől, Henri Cartier-Bresson-tól tanult, de lényegében mindig autodidaktaként határozta meg magát.
1975-ben New Yorkba költözött, és az Egyesült Államokban az iparág egyik legkeresettebb neve lett. Különböző ismert divat- és életmódmagazinoknak készített fotókat a huszadik század végének legismertebb modelljeiről, többek között Naomi Campbellről, Cindy Crawfordról és Christy Turlingtonról, hogy csak néhányat említsünk – ezzel járulva hozzá a korszak szupermodell-esztétikájának megalapozásához.
Emellett szinte minden nagyobb divatháznak készített kampányokat, de meghitt portréinak híre túljutott a divat berkein. Demarchelier hat évtizedes karrierje során szórakoztatóipari, sőt, még politikai szereplőkkel is dolgozott, például
ő fotózta le Hillary Clintont a Time magazin címlapjára, és az ő nevéhez fűződik Madonna 1994-es, Bedtime Stories című albumának borítója is.
Történelmet írt azzal is, hogy 1989-ben Diana hercegnő személyes fotósa lett – nem britként először. A hercegnéről készült, legismertebb fotókat köszönhetjük neki, mint
a híres fekete-fehér fényképet, amelyen Diana fehér ruhában és tiarában látható,
valamint a Vogue és a Harper's Bazaar borítóit, amelyek divatikonná tették.
Demarchelier hírnevét ugyanakkor később szexuális zaklatással kapcsolatos vádak homályosították el: 2018-ban a Boston Globe nevű újság oknyomozó cikke arról számolt be, hogy több modell és egy korábbi asszisztense is névtelenül vádolta. A fotós visszautasította a vádakat, és azt mondta a lapnak, hogy "az emberek hazudnak és különböző történeteket mesélnek". Mint hozzátette, "soha, soha, soha" nem ért hozzá egyetlen modellhez sem kifogásolható módon.
Itt megnézheted a világ legjobb mobilos képeit, itt pedig három magyar fotóst mutatunk, akinek a képeibe fülig beleszerettünk.
(Forrás: CNN, képek: Getty Images)
halál | Patrick Demarchelier | divatfotó | halálhír | divatfotózás | fotó
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!