Egymillió eurót (340 millió forintot) érő eredeti Picasso-képet vihet haza egy szerencsés – mindössze száz euróért.
Ősszel hirdették meg Franciaországban azt a jótékony célú akciót, melyen egyvalaki Pablo Picasso Nautar Morte (Csendélet) című festményével lehet gazdagabb, ha megvásárolja a száz euróba kerülő sorsjegyet, és kihúzzák a nevét a sorsoláson.
Az 1921-ben készült alkotás Picasso realista és kubista áramlatokat szintetizáló korszakában született, és eddig David Nahmad műgyűjtő tulajdonaként a párizsi Picasso-múzeumban pihent. A szervezők nagyjából húszmillió eurót szeretnének összegyűjteni a projekttel, a bevétel jelentős hányadát pedig a Care in Africa nevű segélyszervezet kapná. David Nahmad egymillió eurót megtartana magának.
Egy újság és egy abszintos üveg geometriai kompozíciója szerepel a 20. századi avantgárd egyik legjelentősebb festőjének 22,9x45,7 cm-es képén, amelyet a művész két gyermeke, Maya Widmaier-Picasso és Claude Ruiz-Picasso hitelesített. Sorsjegyet ide kattintva lehet még vásárolni, egy fő maximum harminc darabot vehet. A sorsolás március 30-án lesz Párizsban.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Uncrate, Getty Images)
picasso | sorsolás | száz euró | párizs | jótékonyság | kép
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!