A Formula–1-es csapatáról ismert brit gyártó legújabb sportautója természetesen hibrid hajtású, ezért nemcsak erősebb és gyorsabb lett az elődjénél, de nem is pazarolja az üzemanyagot.
Bruce McLaren a szülei aucklandi műhelyében tanult mindent az autókról, és tizenöt évesen nyerte meg az első autóversenyét, majd 1958-ban utazott Európába, és a következő évben a Cooper csapatával már a Formula–1 résztvevője volt, az addigi legfiatalabb futamgyőztesként huszonkét évesen nyerte meg az Amerikai Nagydíjat. A következő években az Aston Martinnak és a Jaguarnak is vezetett, 1966-ban megnyerte a 24 órás Le Mans-i futamot a Ford GT-vel.

Saját csapatát 1963-ban alapította, és két évvel később már Formula–1-es autót mutatott be a Monacói Nagydíjon, azóta tizenkét egyéni és nyolc konstruktőri világbajnoki címével a McLaren a versenysorozat második legsikeresebb csapata. A nyolcvanas években
elsőként kezdték el az addig csak az űrrepülésnél alkalmazott szénszálas anyagot használni
a versenyautókban, és 1992-ben jöttek ki az első utcai szuperautójukkal, a százhat példányban készült McLaren F1 sokáig a világ leggyorsabb sportkocsijának számított.

Sportautó-gyártóként tíz éve kezdett új fejezetet a McLaren a 12C bemutatásával, amelyet minden évben újabb típusok követtek, a belépőszintű 570S-től a csúcsmodell P1-ig. A wokingi márka az ezekkel szerzett összes tapasztalatát felhasználta a legújabb modelljéhez, ami a típusjelzés helyett valódi nevet kapott. Az Artura a technikájával is újat mutat, hiszen eleve hibridnek tervezték, ezért
nemcsak erősebb és gyorsabb lett az elődjének tekinthető 570S-nél, de tisztább is.
Az eddig használt V8-as helyett egy vadonatúj motort alkottak hozzá a McLarennél, és
a háromliteres biturbó V6-os már önmagában is 585 lóerőre képes, ezt egészíti ki a 95 lóerős villanymotor.
A kombinált teljesítmény bőséges, 680 lóerő, ezért az áramvonalas sportautónak három másodperc is elegendő, hogy elérje a 100 km/h sebességet. 8,3 másodperc után már kétszázzal száguld, 21,5 másodperc után éri el a háromszázat, a végsebessége 330 km/h.
Az Artura azért is érdekes, mert ez a második McLaren, amely képes tisztán elektromos hajtással is haladni,
és a jóval drágább P1-hez képest nem tíz, hanem akár harminc kilométert is mehet károsanyag-kibocsátás nélkül. Sok esetben hasznos lehet ez a képesség egy sportautónál is, a szűk városi utcákon és parkolóházakban nem kell feleslegesen égetni a benzint. A nyolcfokozatú automata váltójában hátramenet sincs, a tolatást is villanymotorral oldja meg a McLaren.
Fenntartható sportautó
A 185 ezer fontért, azaz több mint 76 millió forintnak megfelelő összegért rendelhető Artura a versenypályák nyílt napjára és hosszú utazásokra is tökéletes választás lehet. A csomagtartója ugyan csak 150 literes, de akinek ez nem elég, annak GT néven egy kategóriával nagyobb túrakocsit is kínál a McLaren. A brit márkánál pedig nem feledkeznek meg a különlegességekről sem, mint amilyen a tető és szélvédő nélküli Elva.
sportautó | hibrid autó | plug-in hibrid | McLaren | mclaren artura
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!