Bizonyos országokban, helyszíneken és élethelyzetekben még mindig szükséges lehet.
A legtöbb országban már nincs előírt maszkviselési kötelezettség a közterületeken, de egyes városok helyspecifikus maszkszabályokat vezettek be, amelyek a vendégekre és a helyiekre egyaránt vonatkoznak. Ilyenek a tömegközlekedési eszközök és repülőterek, valamint a kulturális indtézmények, például múzeumok és színházak.
Bár az Egyesült Államokban és az EU-ban már nem írják elő a tömegközlekedési eszközökön a maszkhasználatot, sok országban még mindig kötelező, beleértve a repülőjáratokat is.
Számos népszerű európai célállomásra, többek között Ausztriába, Németországba, Olaszországba, Portugáliába és Spanyolországba közlekedő járatokon továbbra is kötelező maszkot viselni. Görögországban a taxikban és néhány más tömegközlekedési eszközön, köztük a kompokon is elő van írva, ám a repülőgépeken, a vonatokon és a buszokon nincs. Kanadában, Ausztráliában és Új-Zélandon a repülőtéren is kell maszkot viselni, ugyanez az előírás Mexikóban és Costa Ricán.
Néhány nagyvárosra külön szabályok vonatkoznak, New York-ban például a metrón, az elővárosi vonatokon, a buszokon, a taxikban, az Uber és a Lyfts autóiban, valamint a város két repülőterén – John F. Kennedy Nemzetközi Repülőtér (JFK) és LaGuardia Repülőtér (LGA) – is kötelező maszkot hordani, és hasonló a helyzet Los Angelesben is.
Jó pár ismert kulturális intézmény egyedi maszkmandátumot vezetett be. New Yorknál maradva ilyen az Amerikai Természettudományi Múzeum, a Metropolitan Művészeti Múzeum, és a Guggenheim Múzeum. Mások, mint mondjuk a Seattle-i Művészeti Múzeum, csak havonta egy órán át kérik a művészetre vágyó látogatóktól a maszk viselését.
Manhattanben e hónap végéig van érvényben maszkkötelezettség a Broadwayen, aztán a hatóságok döntenek arról, hogy folytatják-e, vagy teljesen feloldják. Olaszországban legalább június közepéig kötelező a maszk viselése bizonyos beltéri helyiségekben, beleértve a színházakat, mozikat, koncerttermeket és sportlétesítményeket.
Eközben egy friss kutatás azt vizsgálta, melyek azok a városok, ahol az igazán jó időjárás a kedvező árakkal találkozik. A ParkSleepFly repülőtéri szállásadó cég munkatársai megvizsgálták azokat a városokat, ahol a napsütés, szinte teljes biztonsággal garantált. A napsütéses órák számát pedig a kétágyas szállodai szoba éjszakánkénti átlagos árával vetették össze így
(Forrás: The Points Guy, fotók: Getty Images)
new york | maszkviselés | intézmény | utazás | tömegközlekedés | külföld
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!