Marokkóban nem túlságosan gyakoriak, de előfordulnak nagy földrengések: legutóbb 2016-ban volt egy 6,3-as erősségű rengés Al Hoceimánál, amely azonban nem okozott olyan mértékű károkat, mint a mostani, 6,8-as erősségű, amely több mint kétezer ember halálát okozta, és Marrákes óvárosában sok épületet megrongált vagy összedöntött.
A földrengés epicentruma az Atlasz-hegységben volt, így elsősorban Marokkó középső területei érintettek, és bár a rengéset még Portugáliában és Spanyolországban is érezni lehetett, a károk nagy része az epicentrumhoz közeli részekre korlátozódik. A nyugati parton fekvő Agadir és Essaouira néhány épületének homlokzatán keletkeztek ugyan repedések, de a városok nagyrészt épségben maradtak, és a földrengés nem érintette Casablancát, Rabatot, Fezt és Tangert sem.
Az Atlasz-hegységben jelenleg is folynak a mentési munkálatok, és számos utat lezártak. Aki Marrákesbe utazna, annak érdemes tájékozódnia az utazásszervezőnél, illetve a szállásnál, és érdemes számolni azzal is, hogy a következő napokban utórengések várhatók.
Általánosságban elmondható, hogy a következő néhány hétben nem célszerű Marrákesbe utazni, de mivel a város nagymértékben függ a turizmustól, számít a turisták visszatérésére, amint az biztonságos lesz.
Aki viszont az ország más részeire utazna, amelyeket nem érintett a földrengés, annak nem kell lemondania az utazást, a marrákesi repülőtér továbbra is nyitva tart.
A Konzuli Szolgálat javasolja a katasztrófasújtotta terület elkerülését és a konzuli védelemre való regisztrációt.
Aki teheti, igyekszik segíteni a földrengés károsultjainak, így tesz Cristiano Ronaldo is egy nagylelkű felajánlással.
(Forrás: The Times, Wikipédia, képek: Unsplash, Getty Images)
marokkó | utazás | földrengés | marrákes
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!