Andrés Manuel López Obrador mexikói elnök egyik nagy célja, hogy megvalósuljon az 1554 kilométeres vasútvonal, amely a Yucatán-félszigeten vezet keresztül.
A Tren Maya, vagyis Maja-vasút nem elsősorban a régió lakosainak, hanem a turistáknak készült, és a híres régészeti látványosságokat köti össze a tengerparti üdülőhelyekkel. A régóta várt vonal első, négyszázötven kilométeres szakasza december 15-én nyílt meg, és Campechet valamint Cancún között lehet utazni rajta öt órás menetidővel. Naponta két vonat indul majd, és tizennégy megálló lesz, míg a teljes útvonalat harmincnégy állomás alkotja.
A második szakaszt december 31-én nyitják meg, ez további nyolc megállót foglal magába Palenque és Edzná között. A vonat az ígéretek szerint százhatvan kilométer/órás sebességgel halad majd.
A pálya többi része a tervek szerint 2024. február végére készül el, és aki a teljes vonalat bejárná, az Chiapas államból Tabascón, Yucatánon, Campechen és Quintana Roón utazhat keresztül, például tulumi és El Tigre-i megállókkal.
A Campeche és Cancún közötti útvonalon körülbelül huszonháromezer forintnak megfelelő összegbe kerülnek a jegyek.
A turistavonat érkezésének azonban nem mindenki örül: a környezetvédők, a helyiek és a régészek szerint a vonat és annak építése a történelmi helyzínekre és a régió ökológiai rendszerére nézve is nagyon káros.
Ebből az útifilmből kiderül, hogy a maják birodalma misztikusabb, mint azt valaha gondoltuk, az új vonattal pedig, amely 2024 egyik legjobb úti céljának ígérkezik, többek között ilyen helyszínekre juthatunk el.
(Forrás: Thrillist, képek: Getty Images)
Tren Maya | mexikó | vonat | vasút | Maja vonat | yucatán
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!