Az Eurocontrol összesítette, hogyan változott az Ukrajnával szomszédos országok légiforgalma február és március közepe között, vagyis a háború hatására.
Példaként Litvániát és Magyarországot emelték ki. A balti országon például naponta kétszáz repülővel kevesebb halad át, ami az átmenő forgalom negyvenhat százaléka. A csökkenés több mint fele (naponta körülbelül száztíz járat mínuszban) annak tudható be, hogy leálltak az elsősorban Németországból, Franciaországból és az Egyesült Királyságból Oroszországba közlekedő járatok. Ezért kevesebb a repülő többek között Lengyelország és Lettország felett is.
Ugyanakkor naponta tizennyolccal több gép ejti útba az országot Törökországból Oroszországba tartva vagy vissza, kikerülve a fehérorosz légteret. Huszonöttel kevesebb repülő érkezik viszont az északkelet-ázsiai viszonylatokon és hússzal kevesebb a dél- és délkelet-ázsiaiakon, miután az Oroszországba tartó nem európai gépek Észtországban és Lettországban folytatják az útjukat.
Eközben Magyarország forgalma egyértelműen megnőtt,
a légterünkön huszonkilenc százalékkal, vagyis naponta kétszázkilencvennel több gép repül át, mint korábban.
A növekedés nagy része (napi száz gép) annak köszönhető, hogy az Ázsiába és a Közel-Keletre közlekedő járatok a korábbinál délebbre haladnak, de szintén megszaporodott a romániai járatok száma, ami napi hetven gépet jelent pluszban. Emellett a már említett, török-orosz útvonalak is ott mennek át, valamint több skandináv és balti járat is erre kerüli Ukrajnát.
Ha már a Baltikumnál tartunk, akkor érdemes megismerkednünk ezzel az új túraútvonallal, és Európa legzöldebb városával.
(Forrás: Eurocontrol, képek: Getty Images, Unsplash)
oroszország | légtér | litvánia | háború | repülő | járatok
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!