Az erdő kellős közepén megszállni, úgy, hogy nem vagyunk elszigetelve a természettől, nos, erre a legjobb példát a noszvaji Nomád Hotel & Glamping hozza. Harmadik generációs szappanbuborék-forma szálláshelyük üzenete, hogy kitörve a megszokott sémákból lehet máshogy pihenni!
A glamping mozgalmat 2013-ban indította el Magyarországon a noszvaji Nomád Hotel & Glamping. A szó a glamorous és a camping szó összeolvadásából született és kényelmes kempingezést jelöl.
A családi kézben lévő szálláshely folyamatosan fejleszti izgalmas szálláshelyeinek kínálatát, de az utóbbi pár évben a saját tervezésű buboréksátrak számát növelték, idén két új, extrém buborékkal rukkoltak elő.
Baloghék addig kísérleteztek az efféle építményekkel, hogy a család építészei összefogtak és megalkották saját képzeletük szüleményét, ezzel pedig a hotel területén álló buboréksátrak száma hétre emelkedett. Először csak egy helyiséges volt egy-egy buborék, a második generációsok már fürdőszobával is rendelkeztek, míg a harmadik generációs darab olyan, mint egy lakás. Ott az extra a még nagyobb tér, ami több éjszaka eltöltését is lehetővé teszi. Hasonló színvonalú luxusbuborék egyébként kizárólag Jordániában található.
A különleges architektúrájú műanyag sátor egy ácsolt emelvényen, a tó fölött, a kíváncsi szemek elől gondosan elrejtve magasodik. A buborék forma egyébként tartósan úgy marad meg, hogy a levegőt csendes légbefúvók juttatják a szerkezet belsejébe. A sátor zsiliprendszerrel működik, az előszobába lépve a zipzározható ajtót gondosan vissza kell zárni, hogy beléphessünk a nappaliba. Ott eleve furcsa, hogy hiányolnunk kell a derékszögeket a lakótérből, mert a falak íveltek.
A nappali-hálóból a lombkoronában gyönyörködhetünk, sötétben pedig a csillagos égboltot kémlelhetjük a méretre szabott baldachinos ágyból, amelyből kikelve avar helyett süppedős padlószőnyeget érint a lábunk. A kényelem adott, a berendezés visszafogott, a dekoráció minimális, hiszen a dekoráció maga az ablakon beköszönő természet, míg az építmény extrája a panorámás fürdőszoba.
A buborékban alkalom nyílik megélni az időn kívüliséget, az erdő hangjai megszűrődnek, ablak nem nyitható, a hangok odabent valahogy mégis felerősödnek, így önkéntelenül suttogni kezd bent az ember.
A buborékok kialalkításánál fontos szempont volt, hogy a lehető legkörnyezetbarátabb megoldással épüljenek.
Az, hogy ma ez a buborék fogad vendégeket, Balogh Barbara szerint azért nagy szó, mert a sátrat Kínában gyártották és megérkezése nem volt zökkenőmentes. Leírt néhány vargabetűt, mire ideért. Bezavart a Covid, az elakadt Evergreen konténerhajó, de késleltette a felállítást a kínai újév is. Mindettől függetlenül a buborék július 1-től készen áll a vendégek fogadására.
buborék | Nomád Hotel & Glamping | természet | erdő | hotel | szálláshely
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!