Santiago de Compostela mellett ez Galicia egyik legérdekesebb látnivalója

Lugo városa ritkaságszámba menő római örökséget tartogat.

A legtöbb, még ma is álló római fal esetében azt látjuk, hogy valójában csak az alapjuk ókori, amelyet későbbi uralkodók egészítették ki. A galiciai Lugo városa azonban, melyen a Camino egyik útvonala is áthalad, a ritka kivételek közé tartozik, és még mindig őrzi az impozáns római örökséget. Történelmi központját két kilométer hosszan veszi körül a műemlék, amely 2000 óta a Világörökség része.

A fal azért épült 263 és 276 között, a Római Birodalom három részre szakadásának idején, hogy megvédje az akkor Lucus Augusti néven ismert várost a germán hódítóktól és a helyi törzsektől.

A lebontott épületekből származó kőből és kaviccsal kevert földből készült védmű, melynek szélessége 4,2 méter, magassága 8 és 12 méter között van,

eredetileg egy nagyobb erődítményegyüttes részét képezte, és város nagy részét körülkerítette.

Eredetileg öt kapu volt rajta, de a 19. század közepén újabb öttel bővítették, hogy ki tudja szolgálni a város bővülő lakosságát. A legjobb állapotban fennmaradt bejárat a Porta Falsa és a Porta Miña.

A falak mentén több torony is helyet kapott, egymástól különböző távolságban. Ezek közül negyvenkilencet ma is kifogástalan állapotban találunk, további harminckilenc pedig részben maradt fenn.

Ha összevetnéd a turisták körében most népszerű városok mai képét az ókoriakkal, ezeket a virtuális túrákat neked találták ki. Ha pedig felfedeznéd Galiciát, érdemes kerékpárra pattannod.

(Forrás: The Travel, képek: Pixabay, Wikimedia Commons, Getty Images)

városfal | műemlék | galicia | ókori | ókori róma | lugo

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom